Kripto Para

BAT dalışa hazırken, cazip bir fırsat var mı?

Brave tarayıcıyla entegrasyonu ve reklamsız deneyimiyle tanınan Basic Attention Token, görünüşe göre parlaklığını kaybediyor. Daha geniş piyasa duyarlılığı madeni parayı sert vurdu. Böylece, Kasım sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri piyasa değerinde %60’ın üzerinde bir kayba yol açtı.

Teknik olarak konuşursak, şu anda çok hassas bir konumda. Azalan üçgenin alt kenarına yakındır. 50 ve 200 DMA’sının önemli ölçüde altında. Ayrıca zayıf hacimler görüyor ve RSI henüz aşırı satım bölgesine ulaşmadı – bu nedenle bundan sonra daha fazla düşüş göz ardı edilemez.

Bunu takiben, alçalan üçgenin kritik destek seviyesinin altındaki bir kırılma, bundan sonra herhangi bir anlamlı destek seviyesinin olmaması nedeniyle büyük olasılıkla bir düşüşle sonuçlanabilir. Dolayısıyla fiyat açısından, daha geniş piyasa duyarlılığında bir değişiklik olmadıkça BAT’ın geleceği kasvetli görünüyor. Ve tüm acil direnişleri aşan bir ralliyi sürdürüyor.

BAT / USDT | Kaynak: Tradingview

Bununla birlikte, madeni para için zincir üstü ölçümler karışık görüşler sunar. Örneğin, Santiment’ten alınan verilere göre BAT için MVRV-Z puanı, madeni paraya satın almak için iyi bir değer teklifi gösteriyor. Düşüşü sayesinde ve iyimser bir bakış açısıyla – madeni para için MVRV-Z puanı, kısa vadeli karlar için bir giriş sağlamak için iyi bir konumda görünüyor.

MVRV-Z Puanı | Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, madeni paranın toplam arzının yüzdesi olarak en iyi adresler tarafından tutulan arz da makul bir sabit oranda artıyor. Bu, madeni para üzerinde uzun vadeli bir HODLer mahkumiyetine işaret ediyor. Bu yükselişin piyasa değerinin trajik kaybına rağmen gerçekleştiğini de belirtmek gerekir.

En iyi adresler tarafından tutulan arz (toplam arzın yüzdesi olarak) | Kaynak: Santiment

Ancak, her şey hantal değil. Basic Attention Token için ağ büyümesi de düşüşte ve dokuz ayın en düşük seviyesini aştı. Ağdaki katılımcılar görünüşte güvenlerini ve binaya devam etmek için güçlerini kaybediyorlar, düşük fiyat hareketi bu gibi birçok nedenden biri.

Ağ büyümesi | Kaynak: Santiment

Madeni para için NVT Oranı, madeni paranın düşen fiyatının ortasında bile son birkaç gün içinde birkaç kez yükseldi. NVT Oranı, zincir üstü işlemin değerine piyasa değeri oranıdır. Ve bu durumda, düşük piyasa değerine rağmen hacim açısından madeni paralarla işlem yapma yeteneğinin düştüğünü gösteriyor.

NVT Oranı | Kaynak: Glassnode

Ayrıca Glassnode’dan alınan verilere göre – blok zincirindeki aktif adreslerin sayısı düşüşün yükünü çekti. 2018’in sonundan bu yana en düşük noktalarından birinde.

Aktif Adres Sayısı | Kaynak: Glassnode

Genel olarak, burada ve orada birkaç olumluya rağmen – teknik göstergeler ve ölçümler bir araya geldiğinde madeni parada kapsayıcı bir düşüş eğilimi var gibi görünüyor. Bu nedenle, kripto para piyasasının tamamı güçlü bir toparlanma gösterene kadar kısa ve orta vadede bir miktar kar elde etmenin en uygun yolu kripto para üzerinde kısa bir pozisyon almak olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu