Akademi

SuperRare Çalışan ‘Saldırgan, Irkçı’ Tweetlerden Sonra Dışarı Çıktı

Topluluk yöneticisi daha sonra olanları tartışmak için bir Twitter Alanı düzenledi ve "Meksikalılardan nefret ediyorum" dediği bir geçmiş tweet ortaya çıktı.

Dijital sanat pazarı SuperRare, tarihi tweet’leri yeniden ortaya çıktıktan sonra kıdemli topluluk yöneticisiyle yollarını ayırdı.

@ashnichrist olarak bilinen çalışanın “geçmişte saldırgan ve ırkçı bir dil kullandığını” belirten şirket, yaptığı açıklamada şunları ekledi:

“SuperRare Labs, ırkçı, aşağılayıcı veya nefret dolu konuşmalara karşı sıfır tolerans politikasına sahiptir ve kınıyor, sonuna kadar. Biz tüm insanlar için bir varış noktasıyız ve ırkçılık karşıtlığına ve güvenli ve kapsayıcı bir alan olmaya kararlıyız.”

“Ekosistemimizi herkes için yaratıcı ifade için canlı bir hedef haline getiren değerli POC’mize” bağlı olduğunu ekledi.

Sosyal ağda paylaşılan ekran görüntüleri, başlangıçta @ashnichrist’in Kanye West şarkı sözlerini alıntılarken N kelimesini kullandığını gösterdi. SuperRare ayrıldığını onayladıktan sonra şunları yazdı:

“Geçmişimde bazı kabul edilemez ve aşağılayıcı yorumları tweetledim ve çok utanıyorum. Sebep olduğum zarar ve incinme için özür dilerim ve SuperRare’deki rolümden düşünmek ve hatalarımdan ders çıkarmak için istifa ediyorum.”

Daha sonra ne olduğunu tartışmak için bir Twitter Alanı düzenledi – “tüm Web3’e bir uyarı” başlıklı.

@ashnichrist, erkek arkadaşı ondan ayrıldığı için “zor bir gün” geçirdiğini ve sorularını yanıtlamaya ve takipçilerinden geri bildirim almaya istekli olduğunu söyledi. “Hey, s*ktirdim ve gerçekten üzgünüm” demenin bir yolu olması gerektiğini söyledi.

Ancak konuşma ilerledikçe, geçmişine ait diğer tweetler Twitter Alanlarının en üstüne sabitlenmeye başladı – bunlardan biri de dahil olmak üzere: “Meksikalılardan nefret ediyorum.”

Sohbet sırasında @ashnichrist, Web3’e karşı olan insanları kızdırdığını ve bunun onların geçmiş tweet’lerini aramalarına neden olduğunu söyledi.

Spaces sırasında konuşanlardan bazıları, bu geçmiş gönderileri gördükten sonra “öfkelendik” dedi, özellikle bazıları @ashnichrist 26 yaşındayken yazıldığı için. Sahnede bir kişi şunları söyledi:

“S*** gerçek zamanlı olarak fana çarpıyor. Hala bunu işliyorum.”

Diğerleri, Spaces’ın neden ilk etapta yapıldığını sorguladı:

“Tüm topluluğuma saygısızlık ettin… ‘Aman Tanrım Ashni, bu alan için harikasın’ diye bir şey yok – benim için tüm bunlar göz ardı ediliyor, çünkü bize göre, sen bir ırkçı.”

Konuşmak için sahneye çıkanların bir kısmı, doğrudan mesajlarında ırkçı tacize maruz kaldıklarını söyledi.

Bu haftanın başlarında, Ethereum Ad Hizmeti operasyon direktörü Brantly Millegan, 2016’da bir tweet’in ortaya çıkmasından sonra görevinden alındı:

“Eşcinsel eylemler kötüdür. Transgenderizm yoktur. Kürtaj cinayettir. Doğum kontrolü bir sapıklıktır. Mastürbasyon ve porno da öyle.”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu