Kripto Para

SUSHI: Nelere dikkat edilmeli ve nasıl yararlanılmalı?

Birçokları için SushiSwap, takas, yığın getirisi, ödünç verme, ödünç alma ve hepsini tek bir platformda kullanma gibi özelliklerle DeFi alanındaki en heyecan verici projelerden biridir. Fiyat hareketi açısından, 2021’in başından bu yana, SUSHI olağanüstü getiriler sağladı – sadece iki buçuk ayda yaklaşık %1000 arttı.

Ancak, o zamandan beri pek iyi gitmiyor. Aslında, ‘Uptober’ veya Kasım 2021 boğa koşusu aşamasına bile katılmadı. Bazılarına göre şu anda çok endişe verici bir durumda.

Teknik olarak, SUSHI alçalan bir üçgenin en altında işlem görüyor ve alt kenarda zorlukla sallanıyor. Bu noktadan sonraki herhangi bir kayma, kelimenin tam anlamıyla bir serbest düşüşe neden olabilir, çünkü yaklaşık 0,5 $’a kadar anlamlı bir destek seviyesi yoktur.

Başka bir deyişle, piyasa değerindeki %80’lik bir düşüş için destek yok. RSI bile fiyatları takip ediyor ve 42-markı civarına yerleştirildiğinde, aşırı satım bölgesini ihlal etmeden önce daha da düşebilir.

SUŞİ / USDT | Kaynak: TradingView

Ek olarak, zincir üstü ölçümler her yerde büyük kırmızı bayraklar atıyor. Örneğin – Adreslerin ilk %1’inin elindeki arz yüzdesi, fiyatlar ile ters bir ilişki gösteriyor. Genellikle, daha büyük oyuncular belirli bir madeni parayı ne kadar çok tutarsa, o kadar çok takdir etmesi beklenir.

İlk %1’lik Adreslerin Elinde Bulunan Arz Yüzdesi | Kaynak: Glassnode

Ancak SUSHI örneğinde durum tam tersi gibi görünüyor. Daha büyük oyuncular, çok az uzun vadeli inançla sadece SUSHI’yi takas etmek için var. Geçmişte bir fiyat yükselişi olduğunda, genellikle piyasadaki bu daha büyük oyuncular tarafından tutulan arz yüzdesinin düşmesi eşlik etti.

Tipik bir ‘yükselişte sat, dipte satın al’ ticaret stratejisi.

İşte buna bakmanın başka bir yolu,

Döviz Net Pozisyon Değişimi | Kaynak: Glassnode

Tüm fiyat artışlarını hemen ardından döviz net pozisyon değişikliğinde önemli bir artış izlendi – Jetonların satılması için cüzdanlardan borsalara transfer edilmesi önerildi. Tersine, tüm düşüşleri hemen döviz net pozisyon değişikliğinde bir düşüş takip etti – veya düşüşü satın aldı.

Buna ek olarak, en iyi değişim adresleri tarafından tutulan arz, zincirdeki en iyi borsa dışı adresler tarafından tutulan arzdan önemli ölçüde daha büyük olmuştur – bu, yukarıdaki çıkarımı bir kez daha kanıtlamaktadır.

En iyi borsa dışı adresler tarafından tutulan arz vs En iyi takas adresleri tarafından tutulan arz | Kaynak: Santiment

Ayrıca, SUSHI için NVT Oranı, fiyatlardaki düşüşe rağmen oldukça yüksek olmuştur. Bu orana dayanarak ağın ne kadar aşırı değerli olduğu oldukça açık bir şekilde anlaşılabilir. Oran, piyasa değerinin, aktarılan zincir üstü hacme bölünmesiyle hesaplanır – ve NVT’de düşen piyasa değeriyle bir sıçrama, aktarılan zincir üstü hacimlerin ne kadar zayıf olduğunu gösterir.

NVT Oranı | Kaynak: Santiment

Genel olarak, temellerini korurken piyasa hissiyatları nedeniyle değer kaybeden diğer önde gelen madeni paraların aksine, SUSHI’nin kötüye gittiği görülüyor ve bu tür zayıf temellerde daha da düşmesi beklenebilir. Bu madeni para üzerinde kısa pozisyon geçerli bir strateji olabilir, ancak dikkatli ve kısa vadede aşırı oynaklığa karşı dayanıklı olmak gerekir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu