AkademiCoin Yorum

tBTC Nedir? TBTC Coin Yorum ve Geleceği 2022, Grafik ve Fiyat Hedefi

tBTC, bitcoin sahiplerinin varlıklarını tBTC tokenlerini basmak için kullanmalarına izin verir. Ve Ethereum blok zincirindeki merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarına erişmelerini sağlayan bir yazılımdır.

tBTC, Keep Network’teki ilk uygulama olarak oluşturuldu. Bitcoin sahiplerinin BTC fonlarını akıllı bir sözleşmeye yatırabilecekleri ve eşdeğer BTC değerine sahip bir Ethereum token’ı olan tBTC’yi alabilecekleri Bitcoin ve Ethereum arasında bir köprü görevi görür.

Basılan her tBTC, bir yedekte tutulan ve imzalayanları, bitcoin mevduatlarını ve itfaları yöneten düğümler tarafından korunan bitcoin kripto para birimi tarafından 1:1 oranında desteklenir.

tBTC Nedir?

tBTC, bitcoin sahiplerinin varlıklarını tBTC tokenlerini basmak için kullanmalarına izin verir. Ve Ethereum blok zincirindeki merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına erişmelerini sağlayan bir yazılımdır.

Herhangi bir düğüm, Ethereum’un kripto para birimi olan ETH’yi teminat olarak bağlamayı kabul etmeleri ve böylece dürüst hareket etmelerini sağlamaları koşuluyla imzalayan olabilir. Not olarak, imzalayanlar protokol tarafından rastgele seçilir.

tBTC kullanmak, BTC sahiplerinin, Bitcoin’lerini satmaya gerek kalmadan getiri sağlayanlar da dahil olmak üzere Ethereum’un DeFi uygulamalarından yararlanmalarını sağlar.

tBTC’yi Kim Yarattı?

tBTC, daha önce Keep Network’ü oluşturan Thesis adlı yazılım firması tarafından geliştirilen Keep Network üzerinde bir uygulamadır.

Tez Matt Luongo ve Corbin Pon tarafından kurulmuştur. Daha önce 2014 yılında, kullanıcıların ana akım perakendecilerde bitcoin harcamasına ve Bitcoin için eski hediye kartlarını takas etmesine izin vermeyi amaçlayan Fold adlı bir şirketin kurucu ortağıydılar.

tBTC

tBTC Nasıl Çalışır?

Ağını çalışır durumda tutmak için, tBTC, BTC yatırma ve geri ödemelerini yönetmekle görevli, imzalayanlar olarak bilinen bir grup kullanıcıya güvenir.

İmza sahibi olmak isteyen nodeler, iyi davranışı sağlamak için teminat olarak yatırılan BTC’nin %150’si değerinde bir miktar Ether yatırmalıdır. İmzalayanlar daha sonra hizmetleri için Keep Network’ün yerel kripto para birimi olan KEEP ile ödüllendirilir.

Bu şekilde, tBTC imzalayanlar dürüst ve yetkin davranmaya teşvik edilir.

Random Beacon

İmzalayanlar, “Random Beacon” olarak bilinen bir şifreleme tekniği aracılığıyla bir aday havuzundan rastgele seçilir ve üçlü gruplar halinde çalışır.

tBTC almak için, kullanıcıların Bitcoin’lerini, yatırılan BTC’yi tutmakla görevli bir imzalayanlar grubuna göndermesi gerekir ve bir kez alındığında, gruba gönderilen her 1 BTC için 1 tBTC alabilir.

Kullanıcılar tBTC’lerini BTC ile değiştirmek istediklerinde bu işlemler kolayca tersine çevrilebilir.

tBTC’yi Değerli Yapan Nedir?

tBTC, her birim benzer bir Bitcoin birimi tarafından tamamen desteklendiğinden, değerini bitcoin fiyatını yansıtmaktan alır. Daha da önemlisi, kullanıcılar uygulamadan orijinal BTC’lerini almayı seçtiğinde, yazılım yatırılan tBTC’yi yok eder.

tBTC’nin en büyük avantajı, Bitcoin sahiplerinin varlıklarını satmak zorunda kalmadan Ethereum’da bulunan geniş merkezi olmayan finans uygulamaları paketi ile etkileşime girmesine izin vermesidir.

tBTC, kullanıcılara tasarruf, borç verme ve yatırım hizmetleri için DeFi protokollerine mevcut seçeneklere göre avantajlar sunabilecek şekilde erişme olanağı sunar. Kredinin bir finans kurumu tarafından değerlendirildiği süreçlerin aksine, tBTC kullanıcıları Bitcoinlerini işe koyabilirler.

Bu hizmetleri kullanmayı bırakmaya karar verdiklerinde, Bitcoin’lerini imzalayan gruptan almak için yalnızca küçük bir ek ücret öderler.

 tBTC Coin Yorum ve Geleceği

Kullanıcılar, boşta kalan bitcoinlerini çalıştırmak ve Ethereum üzerine kurulu verim üreten araçlara erişim aramak için tBTC satın almakla ilgilenebilirler.

Yatırımcılar, BTC’yi Ethereum uyumlu token’lara dönüştürmek için merkezi olmayan çözümlere inanmaları halinde veya BTC’yi bir Ethereum token’ı olarak tutmak istiyorlarsa, portföylerine tBTC eklemeyi düşünmek isteyebilirler.

tBTC Grafiği

tbtc

TBTC Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 TBTC Coin 603.166,53 TL’den işlem görüyor. TBTC Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 0.72% değişim gösterdi. TBTC Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 36,762 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 38,288,820 dolar seviyesinde.

TBTC Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 TBTC Coin $ 44,357.00 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle TBTC Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 70,120.69 dolarla kaydetti. Bununla birlikte TBTC yılın en düşük seviyesini ise 29,530.84 dolarla belirledi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu