Akademi

Team17, Utanç Verici U Dönüşünde Solucan NFT’lerini Terk Ediyor

Bir video oyunu geliştiricisi, NFT’leri tamamen terk etmedikçe Team17 ile tekrar çalışmayı reddettiği için duyuru kötü sonuç verdi.

Team17, Worms video oyunu serisinden ilham alan bir NFT koleksiyonu başlatma planlarından vazgeçiyor.

Yayıncı, 1995’ten beri yayınlanmakta olan serideki karakterlerden ilham alan bir dizi koleksiyon yayınlamayı planlıyordu.

Gelirlerin bir kısmı, çeşitli sürdürülebilirlik girişimleri sunan blok zinciri tabanlı bir kuruluş olan Coin4Planet’e bağışlanacak.

Ancak duyuru, Team17’nin topluluğu ile kötü bir şekilde sonuçlandı ve bir video oyunu geliştiricisi, NFT’lere yapılan baskı tamamen terk edilmedikçe şirketle tekrar çalışmayı reddedeceğini açıkladı.

Team17 aracılığıyla da yayınlanan Overcooked’ın yapımcıları tweet attı:

“Ghost Town Games olarak biz sadece Overcooked’ın (ve gelecekteki oyunlarımızdan herhangi birinin) asla NFT’lerle etkileşime girmeyeceğine dair sizi temin etmek istedik. NFT’leri desteklemiyoruz. Bunların çok büyük bir çevresel ve sosyal maliyet taşıdığını düşünüyoruz.”

Bir Eurogamer, Team17’deki personelin de NFT’leri başlatma planlarıyla ilgili endişelerini dile getirdiğini, ancak bunların onaylanmadığını duymazdan geldi.

Bütün bunlar sadece aldığı anlamına geliyor 24 Team17’nin tam bir U dönüşü yapması için saatler.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Duyuruyu çevreleyen yangın fırtınası, NFT’leri başlatmaya istekli olan oyun markaları için büyük bir sorunu ortaya koyuyor.

Ubisoft, NFT’lerin Ghost Recon: Breakpoint’te başrol oynayacağını açıkladığında da tartışmalara yol açtı.

Destekçiler, NFT’lerin oyuncuların gerçekten oyun içi varlıklara sahip olmasına, nadir öğelerden kar etmesine ve bunları oyunlar arasında taşımasına izin verebileceğini iddia ederken, şüpheciler bunun oyun şirketlerinin hayranlardan gelir elde etmesinin başka bir yolu olduğunu iddia ediyor.

Team17’nin utanç verici düşüşü, diğer şirketler için düşünce için gıda görevi görebilir – ve çevre dostu bir blok zinciri kullanmanın bile tüketicileri kazanmak için yeterli olmadığını gösterir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu