Akademi

Teknik Analiz: Hedera (HBAR) Fiyat Tahmini

Hashgraph dağıtılmış konsensüs algoritması üzerine kurulan Hedera, masaya verimlilik, güvenlik ve istikrar getiriyor. Ancak bu, HBAR’ın bir kripto yarışmacısı olması için yeterli mi? Hadi bulalım!

Hedera (HBAR), gerçek zamanlı bir fikir birliği ile güvenli, adil uygulamalar oluşturabileceğiniz, halka açık, merkezi olmayan bir ağdır. HBAR, Hedera ekosisteminin yerel simgesidir. Merkezi olmayan uygulamaların (dApps) oluşturulmasına izin veren en çok kullanılan, sürdürülebilir, genel ağlardan biridir.
HBAR belirteci, en önemlisinin akıllı sözleşmeleri, depolamayı ve işlemleri güçlendirmek olduğu ekosistemde ikili rol oynar. HBAR ayrıca, kullanıcılar ağın ademi merkeziyetçiliğine ve güvenliğine yardımcı olmak için jetonlarını stake edebildikleri için ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.
Hedera, hashgraph teknolojisi nedeniyle benzersizdir. Bu teknoloji, HBAR’ın düşük işlem maliyetine, hızına ve ölçeklenebilirliğine olanak tanır. HBAR belirteçlerinin kullanabileceği hizmetlerden bazıları, NFT’lerin basılması, fikir birliği hizmetleri ve merkezi olmayan dosya depolamadır.
Bu teknik analizde, HBAR’ın fiyatını birden çok zaman diliminde analiz etmek ve gelecekteki olası hareketlerini belirlemek için birden çok teknik gösterge kullanacağız.
Bu yazının yazıldığı sırada HBAR, CoinMarketCap’e göre 33. en büyük kripto para birimi olarak sıralanıyor. Piyasa değeri 4 milyar dolar civarında oturuyor.

HBAR, üçüncü nesil bir blok zinciri olduğunu iddia ediyor. Hashgraph ağı ile herkesin işlem yapabileceği bir platform olarak hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu yeterli mi ve HBAR’ın 2022’de bize ne faydası var? Hadi tablolara bir göz atalım!

Logaritmik grafiği kullanarak, uzun vadeli net bir resim elde ederiz.

Aylık zaman çerçevesine baktığımızda görebiliyoruz. boğalar tam kontrolde. HBAR şimdi potansiyel bir çift dip ile desteği doğrulamak istiyor.

Sol tarafa baktığınızda daha önce de benzer bir yapının oynandığını görüyorsunuz. HBAR, bir hamle yapmadan önce iki kez onaylamayı sever. HBAR’ın hamle yaptığını en son 2021’in başında görmüştük. %1.000 gibi inanılmaz bir artış gördü!

Boğaların desteği onaylamak için bu seviyede bu kontrolü yeniden kazanmaları gerekiyor. Bu önemli seviye kaybolursa, HBAR dik bir satış görebilir. Ancak, henüz yön onayı yok.

2021’de gördüğümüz yapı, desteği doğrulamak için yaklaşık üç mum sürdüğünü gösteriyor. Tarih her zaman tekerrür etmez ama çoğu zaman kafiyeli olur. Boğaların senaryoyu çevirmek için birkaç ayı daha var. Aksi takdirde daha düşük dipler görmeyi bekleyin. Daha düşük zaman dilimlerine bakmak bize daha iyi bir görüş verebilir.

Hadi daha yakından bakalım!

Logaritmik grafiğimize bağlı kalarak, haftalık zaman çerçevesinin kullanımına daha iyi bakabiliriz. Fiyatın potansiyel bir çift dip oluşturduğunu görebilirsiniz. En son bu seviyedeyken, bir sonraki hamleden önce büyük bir konsolidasyon yaşandı.

0,03 ABD doları seviyesindeki önceki destek seviyesinden ikinci dip seviyesini kontrol edelim ve bugünün fiyat hareketiyle karşılaştıralım! En son bu seviyede oturduğunda, Doji yapılı bir mum oluşturdu. Bu sefer destek bölgesinin biraz üzerinde süzülüyoruz ve bir Doji mumu oluşturduk. Buna rağmen bir sonraki yönün onayı yok, boğanın kontrolü yeniden kazandığına dair bazı erken işaretler görüyoruz. Boğaların harekete geçmesi veya bu kritik seviyeyi kaybetmesi gerekiyor.

Bu seviyede bir destek onayı, menzil direncinin yeniden test edilmesi için HBAR’ı ayarlar. Bununla birlikte, bu seviyenin kaybı fiyatı 0.14 $ bölgesine yönlendirebilir.

Şimdi günlük zaman çerçevesine geçiyoruz ve logaritmik grafiği kullanıyoruz. Bu zaman çerçevesi bize tetiği ne zaman çekeceğimizi daha iyi görmemizi sağlıyor.

Burada, saygı duyulan düşüş trendinin daha iyi bir resmini elde ediyoruz. Fiyat hareketi yakın zamanda 0,22 dolardan reddedildi. Kısa vadede, yerel zirvenin ortadan kalktığını görene kadar ayılar kontrol altında kalacak.. Direncin üzerinde bir yakınlık varsa, fiyatın 0,25 doları tekrar ziyaret etmesini bekleyin. Bununla birlikte, bu seviyede bir ret varsa, fiyatın 0,20 dolarlık destek bölgesini tekrar ziyaret etmesini bekleyin.

Herhangi bir tetiği çekmeden önce yön onayını bekleyelim. Şimdilik, ayılar kontrol altında. Ancak, 0,22 doların üzerinde bir kapanış oyunu değiştirecek.

Son olarak, tabii ki en az değil, logaritmik grafiği kullanarak HBAR’ın BTC ile karşılaştırması. Fiyat hareketi şu ana kadar birikiyor.

HBAR’ın BTC’ye karşı en son önemli hamlesinin Mart ayında olduğunu görebilirsiniz. O zamandan beri, fiyat daha dar bir aralıkta birikiyor.

HBAR, BTC’ye karşı yerini koruyor. 630 satoshi’deki küçük direncinin üzerinde bir kapanış, boğaların kontrol altında olduğuna dair iyi bir işaret. Bu seviyeden reddedilme ve fiyat hareketi, 500 sats bölgesini tekrar ziyaret eder.

HBAR’ın birikmesi bir kopuşa yol açacaktır.

  • Aylık zaman diliminde HBAR şunu gösteriyor: trend boğalar tarafından kontrol edilir.
  • HBAR haftalık zaman diliminde şunu gösteriyor: bir sonraki yönün teyidi yoktur.
  • Günlük zaman diliminde HBAR gösterileri ayıların kontrol altında olduğunu.
  • BTC haftalık zaman dilimindeki HBAR şunu gösteriyor: HBAR’ın birikmesi bir kopuşa yol açacaktır.

Bunların hepsinin yazarın öznel görüşlerine dayandığını unutmayın. Her zaman olduğu gibi kendi araştırmanızı yapın.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir. CoinMarketCap, herhangi bir projenin başarısından veya özgünlüğünden sorumlu değildir, son kullanıcılar için tarafsız bir bilgi kaynağı olarak hareket etmeyi amaçlıyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu