Akademi

Texas BTC Madencileri Arctic Blast Yaklaştıkça Kapatıldı

Devlet, yaygın elektrik kesintilerinin kapsamlı aksamalara neden olduğu Şubat 2021’de görülen katliamın tekrarlanmasını önlemeyi umuyor.

Teksas, kripto madencilerini operasyonlarını durdurmaya zorlayan bir Arktik patlamasının eşiğinde ve devletin bir Bitcoin madencilik merkezi olarak hizmet vermeye uygunluğu hakkında soruları gündeme getiriyor.

Bloomberg, Teksas Valisi Greg Abbott’un geçen sonbaharda kripto yöneticileriyle bir araya geldiğini ve elektrik şebekesinin aşırı yüklenmesini durdurmak için soğuk kış aylarında kapanmalarını istediğini bildirdi.

Devlet, yaygın elektrik kesintilerinin kapsamlı aksamalara neden olduğu Şubat 2021’de görülen katliamın tekrarlanmasını önlemeyi umuyor. Bundan fazla 10 milyon insanlar, bazıları günlerce elektriksiz kaldı, tahminen 130 milyar dolar ekonomik kayıplarda. Hatta bazı uzmanlar bu rakamın muhafazakar olduğuna inanıyor.

Teksas, düşük enerji maliyetleri nedeniyle çekici olsa da – ve Çin geçen yıl kısıntıyı hızlandırdığından beri ABD BTC madenciliği için en büyük kaynak haline geldi – hava nedeniyle düzenli kesintiler olasılığı, devleti daha az çekici hale getirebilir.

Çin madenciliği yasakladığında ve Kazakistan’daki huzursuzluk internet kesintilerine yol açtığında görüldüğü gibi, ağı besleyen toplam bilgi işlem gücünün büyük bir kısmı çevrimdışı olduğunda Bitcoin fiyatının keskin bir şekilde düştüğü biliniyor.

Abbott, soğuk bir cephe içeri girerken ışıkların herkes için açık kalacağını “kimsenin garanti edemeyeceği” konusunda uyardı. Elektrik hatları buz nedeniyle düşebilir ve doğal gaz arzı da dondurucu havadan etkileniyor.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Riot Blockchain, güç tüketimini şu kadar azalttığını söyledi: %98 ile %99 – ve şu anda yaklaşık kullanıyor %1 ile %2 genellikle şebeke üzerindeki baskıyı hafifletmek amacıyla elde ettiği gücün Halka açık şirket Twitter’da şunları söyledi:

“Çevremizdeki toplulukla ilişkimize derinden değer veriyoruz ve bu topluluğu elimizdeki kaynaklarla desteklemeye hazırız.”

Riot’un hisse fiyatı yaklaşık olarak düştü %10 Tüccarlar endişelerini açıkça bu kesintinin şirketin kârlılığı üzerindeki etkisine odakladılar.

Rodyum Enterprises da dahil olmak üzere diğer Teksas merkezli madenciler davayı takip ediyor. CEO’su tweet attı:

“Gridin dengelenmesine yardımcı olmaktan ve Teksaslı dostlarımızın sıcak kalmasına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.”

Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi tarafından ödeneceği için, enerji kullanımlarını kesmeyi tercih eden madenciler için tamamen kötü bir haber değil.

Sektördeki çoğu kişi sorumlu davranmaya ve madenciliğin Teksas için olumlu bir şey olabileceğini göstermeye hevesli olsa da, kapatma gereksinimi isteğe bağlıdır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu