Kripto Para

TreasureDAO’nun istismarı, çalıntı ‘Smol Brains’ NFT’leri hakkında bilmeniz gereken her şey

Fungible Olmayan Jetonlar (NFT’ler), son zamanlarda kripto topluluğu içinde oldukça öfkelendi. 2021’de ünlülerin bile çoğunluğa katılmasıyla çekiş kazandı. Ancak bilgisayar korsanları bunu para kazandıran dijital platformlardan yararlanmak için bir fırsat olarak gördü.

Farklı projeler, çeşitli yasadışı faaliyetlere kurban gitti ve bu da fon kaybına neden oldu. Bu tür en son olayda, Arbitrum blok zincirindeki NFT’ler için en büyük pazar yeri olan TreasureDAO bir darbe aldı.

‘Kırmızı alarmı’ çal

Arbitrum üzerine kurulu bir NFT ticaret pazarı olan TreasureDAO, bir istismarın kurbanı olan en son kişidir. Söz konusu bölümde hackerlar satın alındı Piyasada sıfır ücretle listelenen NFT’ler.

Treasure DAO Kurucu Ortağı John Patten istismarı onayladı 3 Mart’ta paylaşılan bir tweet’te,

“Hazine pazarı sömürüldü. Lütfen eşyalarınızı listeden kaldırın. İstismarın masraflarını karşılayacağız, bunu onarmak için şahsen tüm Smol’lerimden vazgeçeceğim”

Kısa süre sonra TreasureDAO, kullanıcılara Discord sunucusunda yayınlanan mesajlar aracılığıyla “her şeyi listeden kaldırmalarını” tavsiye etti. Temsilciler daha sonra topluluğa sahip olduklarını bildirdiler. tanımlanmış sorun.

Kaynak: Wu Blok Zinciri

Daha fazla araştırma üzerine, bir blok zinciri adresi Twitter dedektifleri tarafından paylaşıldı istismarla ilgili ayrıntılar hakkında biraz fikir verdi.

Arbitrum’da işlem gören en popüler NFT’ler olan 17 Smol Brains çalındı. TreasureDAO platformunda listelenen fiyatlarına göre, bu parçaların toplam değeri MAGIC’de 426.511,38 oldu. Ancak ganimetin dolar değeri 1,4 milyon civarındaydı.

Anlaşılır bir şekilde, bu olay topluluktaki birçok kişinin zihninde alarm zillerini tetikledi.

tartmak

Blockchain güvenlik ve veri firması PeckShield ayrıca bir analiz yayınladı olayın. Buna göre, pazardan çeşitli koleksiyonlardan 100’den fazla NFT çalındı.

Rapor, buyItem () içindeki ERC721 ve ERC1155’i ayırt etmedeki bir hata nedeniyle saldırının mümkün olduğunu buldu.

Analist, “(güvenilmeyen) verilen 0 miktar ile ERC721’in fiyatını ERC1155 olarak yanlış hesapladı” dedi.

Kaynak: heyecan

Yukarıda bahsedilen hack, MAGIC’in fiyatında da keskin bir düşüşü tetikledi. CoinGecko’ya göre, grafiklerde 3,8 dolardan 2,6 dolara kadar düştü. Yine de, ilerleyen saatlerde alt fiyatın bir miktar toparlandığını belirtmekte fayda var.

Bu masalda bükün

Şaşırtıcı bir şekilde, bilgisayar korsanları, istismardan saatler sonra çalınan “Smol Brains” ve diğer değiştirilemez jetonları (NFT’ler) iade etmeye başladı. Diğer hesaplar da onaylanmış bu gelişme.

Bilgisayar korsanları NFT’leri iade etmeye başladıktan sonra MAGIC jetonlarının fiyatı %40 oranında iyileşti. Son olarak, kırmızı bölgede işlem görmesine rağmen, MAGIC, basın zamanında yaklaşık 3 dolardan işlem görüyordu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu