Kripto Para

Twitter, Dorsey’in çıkışından sonra Ethereum’da yükselişe geçti mi? İşte büyük ifşa

Sosyal medya devi Twitter, kripto ile ilgili en son girişimiyle dünya çapında manşetlere taşındı. Bu hamle, Twitter’ın dahil edilmesinden sadece aylar sonra geldi Bitcoin İpuçları özelliğinde, mobil cihazlarda Lightning ağı aracılığıyla.

Eve Hoşgeldin

Sosyal medya platformu Twitter’ın mobil kullanıcıları, firma kurmak Twitter’a özgü bahşişin bir parçası olarak Ethereum. 17 Şubat’ta Twitter’daki ekip, küresel olarak mümkün olduğunca çok sayıda insan için bir dizi seçenek sunmak için bu gelişmeyi duyurdu.

Hem iOS hem de Android, ana Twitter profilinde yukarıda belirtilen bu özelliği destekledi. Bir raporda, ekip belirtilmiş:

“İpuçları sayesinde, birinin Bitcoin veya Ethereum adresini kopyalayabilir ve adreslerini kullandığınız cüzdana yapıştırabilirsiniz.”

Ancak yeni özellik, Ethereum Name Service (ENS) alan adlarını desteklemiyordu. tasvir bir kullanıcı tarafından bir Twitter dizisinde. Hareket, Twitter’ın Ethereum ekosistemini keşfetmeye devam etmesini izledi. Şirket, geçen ay ücretli “Twitter Blue” aboneleri için takas edilemez token (NFT) doğrulamasını başlattı.

Özellikle bu gelişme, eski CEO Jack Dorsey’in sosyal medya şirketinden ayrılmasından birkaç ay sonra geldi. Büyük bir Ethereum hayranı olmayan bir Bitcoin maksimalist olan Dorsey, şu anda tam zamanlı ödeme şirketi Block’a (eski adıyla Square) liderlik ediyor. Bir keresinde asla Ethereum satın almayacağını iddia etmişti.

Twitter’da farklı kullanıcılar spekülasyon ayrılmanın şirkette daha Ethereum yanlısı bir tutuma yol açacağını söyledi. Maya Zehavi isimli bir Twitter kullanıcısı da bununla ilgili ilginç bir tekrar yaptı.

Twitter’ın özelliği desteklenen uluslararası fintech sağlayıcıları Paga, Paytm ve Flutterwave tarafından Barter. Böylece, bahşiş vermeyi Nijerya, Hindistan ve Gana’daki kullanıcılara genişletiyoruz.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu