Kripto Para

Ukrayna için Polkadot, ancak Polkadot için Ukrayna yeterli olacak mı?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali son zamanlarda kripto piyasasını alt üst etti. Şimdi, Polkadot dahil olmak üzere çoğu madeni para hala tam olarak iyileşmemiş olsa da, yakında gerçekleşebilecek gibi görünüyor. Aslında, Ukrayna’nın da büyük bir eli olabilir.

Ukrayna’da Polkadot

Rusya’ya karşı savunma çabalarına yardımcı olmak için Ukrayna, fiat ve kripto para bağışlarını teşvik etmeye başladı. Aynı şeyi kolaylaştırmak için, başlangıçta Bitcoin, Ethereum ve USDT için kripto bağış kabulü kurdu.

Şimdi, aynısı Polkadot’a da genişletildi. Dün Polkadot’un kurucusu Gavin Woods da Ukrayna’ya 5,6 milyon dolarlık DOT bağışında bulundu.

Bunun gibi gelişmeler, özellikle Polkadot için kripto piyasasının toparlanmasında çok önemli bir rol oynayabilir. Altcoin zirvesinde geçen yıl Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 53,8 $ oldu. Kısa süre sonra düşmeye başladı ve 15.97 doların yerel dip seviyesinde durdu.

Neyse ki, daha geniş pazarın yükseliş ipuçları, madeni parayı %18,47 oranında yukarı ittiği için madeni parayı daha fazla kayıptan kurtardı. Basın zamanında 18.92 dolardan işlem gören altcoin, son zamanlarda yükseliş sinyalleri veriyor.

Örneğin, MACD 48 saat önce bir yükseliş geçişi gösterirken, RSI iki hafta sonra yükseliş nötr bölgesine girdi.

Polkadot fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Bununla birlikte, zincir üstü performansı mutlaka heyecan verici değildir. Polkadot’un piyasa değeri Ocak ortasından bu yana en iyi durumda değil. En düşük 0,7’ye dokunan gösterge, 1,0’ın altında kalır.

Bu strese altcoinin sosyal hacimleri de ekleniyor. Sadece sosyal hacmi düşük değil, iki ay önce bir zamanlar %1.4 olan sosyal hakimiyeti şu anda %0.3’te.

Hala sahip olduğu tek tasarruf, önemli ölçüde düşmeyen aktif geliştirme faaliyetidir.

Polkadot geliştirme faaliyeti | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Bu gelişmenin ışığında, birçok yeni yatırımcı Polkadot’a atlamak isteyecektir. Ancak, bu kişilerin DOT için riske göre düzeltilmiş getirilerin – 1.01 olduğunu bilmeleri gerekir. Söylemeye gerek yok, bu harika bir okuma değil.

Polkadot Sharpe oranı | Kaynak: Messari – AMBCrypto

Bu nedenle, daha somut toparlanma sinyallerini bekleyip izlemek ve yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmak daha akıllıca olacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu