Akademi

Ukrayna, Justin Sun’ın Airdrop’u Eleştirdiği için DOGE’yi Kabul Etti

Şimdi birden fazla kripto para biriminde 50 milyon dolardan fazla para toplandı, ancak Justin Sun tartışmalı bir şekilde TRON bağışçılarının bir airdroptan dışlanmasının “haksız” olduğunu iddia etti.

Ukrayna, artık Dogecoin’de bağış kabul ettiğini açıkladı.

Ülkenin başbakan yardımcısı Mykhalio Fedorov, memecoin’in “ordumuzu destekleme ve Rus işgalcilerinden hayat kurtarma” potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Ayrıca Dogecoin’in kurucusu Billy Markus’u ve ünlü meraklısı Elon Musk’ı da katkıda bulunmaya çağırdı.

Markus hemen katılma teklifini kabul etti ve yanıtladı:

“Dogecoin halkı genellikle zengin değildir ve Dogecoin’in kendisi genellikle küçük işlemler için kullanılır, ancak biz ilgili ve tutkulu bir grubuz. Yardım etmek isteyenler ellerinden geleni yapacaktır – umarım ülke iyileşebilir ve tüm bunlardan sonra daha güçlü bir şekilde yeniden inşa edilebilir.” Bugün nasılsın.”

Perşembe sabahı yazı yazarken, Ukrayna’nın resmi DOGE cüzdanı 68.447 dolar bağış aldı – diğer kripto para birimleri aracılığıyla bağışlanan milyonlarca dolara kıyasla mütevazı bir rakam.

Veriler, şu anda tüm kripto para birimlerinde 50 milyon doların üzerinde para toplandığını gösteriyor.

Ukrayna’nın katkıda bulunanları “ödüllendirecek” bir airdrop için planlarını açıklamasının ardından, bugün daha sonra alınacak bağışçıların bir anlık görüntüsü ile işlemlerde büyük bir artış görüldü. Birçoğu, 0,30 ABD doları gibi çok küçük miktarlarda Ether içindi ve cüzdanların yalnızca bağışları belirli bir eşiği aşması durumunda airdrop’tan yararlanmaya uygun olabileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Eleştirmenler, aktivitedeki artıştan, bazı kripto kullanıcılarının gerçekten ihtiyacı olanlara yardım etmek yerine, yalnızca sunulan ödülle ilgilendiklerinin bir işareti olarak şikayet etseler de, airdrop kuşkusuz ülkenin eninde sonunda para kazanmasını sağlayan güçlü bir teşvik aracı oldu. daha fazla para.

Justin Sun, 1.2 milyon dolardan fazla stablecoin bağışlayan TRON kullanıcılarının airdrop tarafından “tamamen görmezden gelindiğini” iddia ettikten sonra eleştiri aldı – Twitter’da bunun “DÜZELSİZ” ve “ADALETSİZ” olduğunu yazdı.

Tweetler, sağır ve temassız oldukları için kınandı ve kendisine, insanların karşılığında bir şey bekledikleri için değil, bunun iyi bir amaç olduğu için bağış yapması gerektiği söylendi.

Blockchain istihbarat firması Elliptic tarafından yayınlanan rakamlar, şu ana kadar 72.000’den fazla bağış yapıldığını gösteriyor.

Yakın zamanda Ukrayna hükümetine ait bir Ethereum cüzdanına tahmini 200.000 dolar değerinde bir CryptoPunk NFT gönderildiğinden, katkılar sadece kripto para birimlerinde yapılmamaktadır.

CryptoPunk #5364 güneş gözlüğü takıyor, sigara içiyor ve mavi bir bandana takıyor.

Bir döküm, bağışların %31,3’ünün Bitcoin’de, %28’inin Ether’de, %23’ünün DOT’ta ve %16’sının sabit paralarda yapıldığını gösteriyor.

Rus protesto grubu Pussy Riot tarafından desteklenen merkezi olmayan özerk bir kuruluş olan UkraineDAO da yazı yazılırken 6,3 milyon dolar değerinde 2,167 ETH topladı.

Ukrayna bayrağının eşi benzeri olmayan bir NFT’si en yüksek teklifi verene açık artırmayla satıldı ve gelirin %100’ü Ukraynalı sivillere yardım etmeye yönlendirildi.

Ukrayna’nın dijital dönüşüm bakan yardımcısı Alex Bornyakov, hükümetin aldığı kripto paranın bir kısmını nasıl harcadığına dair bir fikir verdi.

Bu haftanın başlarında, fonların bir kısmının “ordumuz için gerekli olan termal kameralar, insansız hava araçları ve diğer askeri teçhizatı” satın almak için kullanıldığını doğruladı.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu