Kripto Para

UNI’de uzun süre devam etmek, bu fiyat seviyesi değişene kadar bekleyebilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Son birkaç gün içinde Bitcoin, yazı yazılırken 44.2 bin dolar civarında işlem yapmak için 40 bin doları aştı. Bitcoin’in yanı sıra Bitcoin’in Hakimiyeti de keskin bir şekilde yükseldi. Bu, altcoinlerin Bitcoin rallisine o kadar güçlü katılmadığının altını çizdi.

Ancak bu durum önümüzdeki günlerde değişebilir. Uniswap, Şubat ayının ikinci haftasından bu yana düşüş trendindeydi, ancak bu kısa vadeli trendin son zamanlarda değiştiği görülüyor.

UNI- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de UNI / USDT

Bir varlık için daha büyük herhangi bir hareketin içinde daha küçük hareketler ve geri çekilmeler vardır. Bu nedenle, Uniswap için kısa vadeli yükseliş durumunu incelemeden önce, UNI’nin Kasım ayından bu yana düşüş trendinde olduğu gerçeğini takdir etmeliyiz.

Kısa süre önce, düşüş piyasası yapısı (kısa vadeli) kırıldı ve fiyat 9,47 doları geçmeyi başardığında yükselişe geçti. Daha sonra, 8.6 dolarda daha yüksek bir dip oluşturdu. Saatlik grafikte 9,4 dolar eski arz alanıydı, ancak UNI boğaları bu alanı (camgöbeği kutusu) talebe çevirmeyi de başardı.

UNI boğalarının dikkat etmesi gereken iki direnç seviyesi vardı. En yakın 10.8 dolar alanı (kırmızı kutu) ve onun ötesi 11.51 dolar seviyesiydi. Her ikisi de, bir kez çevrildiğinde UNI’nin daha da kaydığını gören önemli seviyelerdi. Bu nedenle, benzer bir şekilde, bu seviyelerin ötesinde bir hareket, UNI için kuzeye doğru daha büyük bir hareketin habercisi olabilir.

Akılcı

Uniswap, kısa vadeli piyasa yapısını yükselişe çevirdi - ne kadar yükseğe çıkabilir?

Kaynak: TradingView’de UNI / USDT

RSI 74’ten 52’ye geriledi ve göstergedeki trend çizgisinin (beyaz) üzerine bir hareket, UNI’nin grafiklerde de daha yükseğe çıktığını görebilir. CDV de cesaret vericiydi ve geçen hafta istikrarlı bir satın alma hacmi gördü. Bu nedenle, UNI, 7,6 doların en düşük seviyesinden rallisinin arkasında gerçek bir talep gördü.

Chaikin Para Akışı da +0.05’in üzerindeydi. Bu, piyasaya önemli miktarda sermaye akışını ve alıcı gücünü gösterdi.

Çözüm

Kısa vadeli piyasa yapısı yukarı yönlü görünüyordu, ancak bu, daha uzun zaman dilimlerinde daha düşük bir hareketten önce bir düzeltme olabilir.

Bu nedenle, 10.8 $ ve 11.5 $ seviyeleri, kar al seviyeleridir. 11.5 doların desteğe çevrilmesi durumunda yeni uzun pozisyonlar düşünülebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu