Kripto Para

Uniswap’ın 485 milyon dolarlık zararı bu partileri uzak tutuyor

Bu ay meydana gelen olaylar, dünyanın en büyük Merkezi Olmayan borsası da dahil olmak üzere birçok altcoini acı içinde bıraktı. Uniswap, 4 Şubat’taki yardım rallisine rağmen Şubat ayı boyunca sürekli olarak kayıp kaydetti. Ancak son ralli de önümüzdeki birkaç gün içinde geçersiz sayıldı.

Bir bağlamada unswap

Ay başladığında, Bitcoin’i takip eden çoğu altcoin, Ocak düşüşüne karşı bir miktar toparlanmayı başardı. Aslında, 16 Şubat’a kadar Uniswap, TVL’sinde sadece %2,44 kayıpla en iyi performans gösteren DEX idi.

Bu, UNI’nin son 10 günde neredeyse %18’lik düşüşe ek olarak %11,46 oranında düştüğü son 48 saatten sonra tekrar değişti.

DEX performans verileri | Kaynak: Crypto.com

Bu, yatırımcıların devam eden satışlarının durmasına neden oldu. Ralli devam ederken, UNI sahipleri kayıpları en aza indirmek ve artıştan en iyi şekilde yararlanmak için 15 milyon doların üzerinde 1,5 milyonun üzerinde UNI sattı.

Ancak 1 Şubat’tan bu yana ağ genelinde 485 milyon dolarlık kayıplar ve ardından 10 Şubat’taki düşüş, bu yatırımcıların satış çılgınlığını durdurmasına neden oldu.

Uniswap ağ genelinde kayıplar yaşıyor | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Balinaların bile uykuya daldığı zamanlar bu sıralardaydı. Ocak ayında 70 milyon dolardan 100 milyon dolara ulaşan balina işlem hacminin olağan yükselişleri, son 10 günde ortalama 9-10 milyon dolar gibi bir düz çizgiye dönüştü.

Uniswap balina hareketi | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Sonuç olarak, tüm ağ çöküşün etkilerini taşıyordu. Zaten paritenin oldukça altında olan ağ büyümesi, Eylül 2020’den bu yana 17 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Uniswap ağ büyümesi 17 ayın en düşük seviyesinde | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Ne olursa olsun Uniswap, bu ay 33 milyar doların üzerinde hacim üreten DeFi alanındaki hakim DEX olarak konumunu korumaya devam ediyor. En yakın rakibi Curve Finance sadece 3,1 milyar dolardı.

Bunun nedeni, Uniswap’ın LP’sinin kullanıcılar açısından Ocak ayında en kötü ve en iyi ayını aynı anda geçirmeyi başarmış olmasıdır.

Sadece 3.334 yeni kullanıcı getirmesine rağmen, kaybedenler 11.000’i geçmedi. Aynı rakam Aralık ayında 13.800’e ulaştı. Neyse ki 3660’ı Uniswap’a geri döndü.

Değiştirilebilir aylık etkin kullanıcı dökümü | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Uniswap’ın önemli bir ağdan geçmediği düşünülürse, Uniswap’a özgü dış faktörler de o kadar etkili olmamıştır.ork geliştirme.

Uniswap ve geliştiricileri, devam eden ETHenver’da önemli bir varlık olmalarına rağmen, başarılı bir iyileşme başlatmak için yeterince tüyleri hışırtı edemediler.

Bu nedenle, şimdilik, Uniswap sahipleri bir yükseliş sinyalini belirtmek için daha geniş piyasa ipuçlarına güvenmek zorunda kalacaklar.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu