Kripto Para

USDC, akıllı sözleşmelerde arz açısından yeni aylık en yüksek seviyeyi ölçeklendiriyor …

Circle Inc tarafından ihraç edilen USD Coin (USDC), piyasa değerine göre en büyük ikinci sabit paradır. Yıllar içinde önemli kilometre taşları elde etti. Aslında, 1 Şubat’ta USDC piyasa değeri aşıldı 50 milyar dolar. Toplamda, Çember darphane 100 milyar USD’den fazla Madeni Para (USDC). Aynı trendi sürdürürken, işte en son gelişme.

SPAC birleşmesi

USDC ihraççısı Circle, 17 Şubat duyurusunun ardından büyük bir mali destek aldı. Şirket, mevcut iş birleşmesini sonlandırdığını ve Concord Acquisition Corp. ile yeni bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Bu, Circle’a Concord Acquisition ile bir önceki Temmuz 2021 anlaşmasını ikiye katlayarak 9 milyar dolarlık bir değerleme sağladı.

USDC’nin tirajı, orijinal anlaşmanın açıklanmasından bu yana iki katından fazla artarak 17 Şubat 2022 itibariyle 52,7 milyar dolara ulaştı. Bu konuda konuşan Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, ortaklığın ardından iyimserliğini dile getirdi. Belirtti:

“Circle, dijital para birimlerinin ve açık internetin gücü aracılığıyla küresel ekonomik sistemi dönüştürmeye yönelik büyük adımlar attı.”

Allaire’nin hedeflediği herkese açık listeleme özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile yukarıda belirtilen birleşme yoluyla. Bu, Circle’a olan güveni ve güveni daha da güçlendirecektir. Ekledi:

“Daha kapsayıcı bir finansal ekosistem inşa etme misyonumuza devam ederken bu kritik bir dönüm noktası. Yeni anlaşmamız kapsamında Concord ile bu yolculuğu yapmak stratejik bir hızlandırıcı.”

Yeni anlaşmanın başlangıç ​​tarihi 8 Aralık 2022 olup, belirli koşullar altında 31 Ocak 2023’e kadar uzatılabilir. Daha sonra New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ‘CRCL’ hisse senedi sembolü altında listelenecektir.

Her ikisinin de Yönetim Kurulu, Concord Acquisition Corp ve Circle yeni anlaşmayı onayladı. Concord Acquisition’ın yönetim ekibi, anlaşmayla ilgili benzer olumlu duygular ifade etti. Concord Acquisition Corp’un Başkanı Bob Diamond, şunları söyledi:

“Concord’un kamu paydaşlarının bu harika şirketle bir işleme katılma yeteneğini koruduğu için yeni anlaşmamızın çekici olduğuna inanıyoruz.”

Daha fazla ayrıntı, SEC’e sunulan Form 8-K ile ilgili bir raporda sağlanacak ve www.sec.gov adresinde bulunabilecektir.

Aynı şekilde karşılık vermek

Piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci stabilcoini olan USDC, bu gelişmeden sonra olumlu tepki verdi. Glassnode’a göre, USDC’nin “Akıllı Sözleşmelerde Arz” yüzdesi ulaşmış 1 ayın en yüksek seviyesi %42.617.

Kaynak: cam düğüm

Yukarıdaki grafiğe göre, 19 Ocak 2022’de bir önceki 1 ayın en yüksek seviyesi %42.192 gözlemlendi. Bununla birlikte, IntotheBlock’tan alınan verilere göre boğalar ve ayılar hala tarafsız (78’de) kalıyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu