Akademi

Uyuşturucu Kingpin’i Hapsedildi ve 59 BTC’yi Kaybetmesine Karar Verdi

Massachusetts’ten Binh Thanh Le, Dark Web’de MDMA, ketamin ve Xanax dahil olmak üzere kontrollü maddeler üretmek ve dağıtmaktan suçlu bulundu.

“Son derece sofistike bir uyuşturucu kaçakçılığı operasyonunu” yöneten ve organize eden bir adam, parmaklıklar ardında sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı ve 59 BTC’yi kaybetmesi emredildi.

Massachusetts’ten Binh Thanh Le, Dark Web’de MDMA, ketamin ve Xanax dahil olmak üzere kontrollü maddeler üretmek ve dağıtmaktan suçlu bulundu.

Savcılara göre Le, dünyanın dört bir yanından toptan miktarlarda kontrollü madde aldı ve bunları bir ofis alanında üretti. Dark Web’de “EastSideHigh” adlı bir site başlattı ve Bitcoin aracılığıyla siparişleri ve ödemeleri kabul etti. İlaçlar daha sonra ABD’deki tüketicilere postalanacak

Le, bir otelde 200.000 dolar değerinde Bitcoin’i nakit olarak değiştirmek için gizli görevlilerle görüştükten sonra yakalandı ve transfer yapılır yapılmaz tutuklandı.

Soruşturma sırasında bir hap presi ile birlikte 19 kg MDMA, 7 kg ketamin, 1 kg kokain ve 10.000’den fazla sahte Xanax hapı ele geçirildi. “EastSideHigh” web sayfasının açık olduğu bir bilgisayar da kurtarıldı.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Mevcut oranlarda, ele geçirilen 59 BTC, 2.3 milyon dolar değerinde – bu, Massachusetts’teki kripto para biriminin ilk adli müsaderesi olduğuna inanılıyor. ABD Avukatı Rachael S. Rollins, Le’nin cezasının Dark Web suçlularının adalete teslim edileceğine dair bir mesaj gönderdiğini söyleyerek şunları ekledi:

“Karanlık Ağ topluluklarımız için yükselen bir tehdittir ve çok ciddiye alınmalıdır. Anonim ağlar, çocuklarımız da dahil olmak üzere insanların dünyanın her yerinden ölümcül miktarlarda yasadışı uyuşturucu madde sipariş etmelerinin ve kapılarına teslim etmelerinin kapısını açar. “

Operasyonu durdurmak için “yüzlerce saat” araştırma çalışması yapıldı ve yetkililer, posta ağının “yeraltı pazarını bozmak ve dağıtmak ve suç faaliyetlerini önleme ve bunlarla mücadele etme yeteneğini geliştirmek için sürekli çalıştığı” konusunda uyardı.

Boston Herald’a göre, Le ve ortakları bölgedeki “karışık posta kutularına” güveniyordu ve uyuşturucular “Çocuklar için Lego kutuları” olarak işaretlenmiş paketlerde gizlendi. Ancak Lego ambalajında ​​renkli plastik tuğlalar, testlerde MDMA olduğu doğrulanan tozla dolu vakumlu torbalarla değiştirildi.

Le, internetin yalnızca Tor yazılımı kullanılarak ulaşılabilen bir bölümünde “EastSideHigh” mağazasını açtığında 22 yaşında olduğu söyleniyordu.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu