Kripto Para

Uzmanlar, Bitcoin’in gerçekte ne kadar savunmasız olduğunu tartışıyor

Bitcoin son iki hafta içinde çok acı çekti. Rusya-Ukrayna krizine ilişkin belirsizlik nedeniyle 23 Şubat’ın başlarında kırmızı işlem gördü. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik eylemleri, ABD ve Avrupa’yı yaptırım sözü vermeye sevk etti. Bu, kripto para birimleri de dahil olmak üzere küresel piyasalar üzerinde uzun bir gölge yarattı.

Aslında, yakın tarihli bir makalenin vurguladığı gibi, BTC son zamanlarda birkaç ters rüzgarla karşı karşıya kaldı. Bunlar, zincirdeki azalan talepten gerçekleşmemiş bir kayıpla tutulan 4,7 milyon BTC’ye kadar uzanıyor.

Parlak tarafa bakmak

Yukarıda bahsedilen aksaklıklara rağmen, Bitcoin taraftarları, amiral gemisi madeni para için yemek için birkaç iyimser anlatıya sahipler. Örneğin Bloomberg’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, gönderildi BTC’nin saf satın alma fırsatını resmeden bir tweet.

Bitcoin şu anda “2020 ve 2018’in en düşük seviyelerinden bu yana yıllık ortalamasına” göre satışta ve aynısı aşağıdaki grafikte de vurgulanıyor.

Kaynak: heyecan

McGlone iddia etti,

“50 haftalık MA’sının yaklaşık %20 altında Bitcoin, genellikle iyi fiyat desteği ile sonuçlanan çok soğuk seviyelere yaklaşıyor. Grafiğimiz, kripto paraya karşı en aşırı indirimi gösteriyor. 2020 ve 2018’in en düşük seviyelerinden bu yana yıllık ortalaması. 22 Şubat’ta Dow Jones pariteye yakındı.”

Burada, Dow Jones Endüstriyel Ortalama veya basitçe Dow, fiyat ağırlıklı bir ölçüm borsa endeksidir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki borsalarda işlem gören 30 önde gelen şirketi bünyesinde barındırmaktadır. Dolayısıyla, ekli grafik dikkate alınırsa, borsa Bitcoin’den daha savunmasız olabilir.

Çeşitli talep bölgeleri (satın alma bölgeleri) hakkında konuşurken, zincir üstü analiz firması Whalemap katma argümanı desteklemek için bazı istatistikler. Örneğin, aşağıdaki tweet’e göre BTC cüzdanları son dört ayda yoğun girişler gördü.

Farzedelim?

Bitcoin belirlenen hedeflere ulaşamazsa işler de kötüye gidebilir. Örneğin, popüler kripto tüccarı Rekt Capital, uyarıldı 290k + Twitter kullanıcıları en kötü durum senaryosu hakkında.

“Bitcoin 38.000 dolarlık alanı desteğe çevirmeye çalışıyor. Bunu başaramazsa & ~38 bin dolar dirence dönüşüyor. Bitcoin, 2021’de 1. ve 2. çeyrekte konsolidasyona ev sahipliği yapan 28 bin dolar – 38 bin dolar aralığına dönüşü onaylayacak. O zamana kadar – yeniden test devam ediyor. ”

Genel olarak, Bitcoin yatırımcılarının dört gözle bekleyecekleri bir şey var. Özellikle tüm ağ varlıklarının dörtte birinden fazlası su altında kaldıktan sonra.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu