Kripto Para

Valkyrie Bitcoin Madenciliği ETF “WGMI” Nasdaq Listesi İçin Onaylandı

Kripto varlık yönetimi firması Valkyrie, bu hafta Nasdaq’ta listelenen yeni bir borsada işlem gören fona (ETF) sahip olacak. Borsa, Bitcoin veya kripto madenciliğinden veya donanım ve yazılımla ilgili “gelirlerinin veya karlarının en az %50’sini elde eden” şirket menkul kıymetlerine maruz kalma sağlayan varlıkları sağlayacak bir yatırım aracı olan Valkyrie’nin yeni “Bitcoin Mining ETF’sini” listeleyecek. kripto madenciliğine.

Valkyrie… Başaracak Mısın?

Spot Bitcoin ve kripto ETF’leri, SEC’in bu tür ETF’leri kabul etme konusundaki çekingen yaklaşımı nedeniyle ABD’de henüz piyasaya çıkmadı. Bununla birlikte, son aylarda SEC, ProShares ETF ve VanEck Bitcoin ETF ile başlayarak, geleceğin ETF’leri fikrine nihayet ısındı. Geçen Ekim, Valkyrie’nin ProShares, Invesco ve kripto odaklı ETF teklifleri arayan diğer birkaç yatırım firmasına katılmasıyla halka açık pazarlar ve kripto için gerçekten de anıtsal bir ay oldu.

Valkyrie’nin en son ETF’si ‘WGMI’ (ünlü kripto deyimi “başaracağız”a saygı duruşu), yarın, 8 Şubat Salı gününden itibaren Nasdaq açılış zilinde işlem görmeye başlayacak. Valkyrie, ETF’deki portföy varlıklarının %80’inin, gelirlerinin veya kârlarının çoğunu kripto madenciliğinden veya kripto madenciliği ile ilgili donanım ve/veya yazılımdan elde eden firmaların menkul kıymetlerini yansıtacağını belirlemiştir. ETF’nin net varlıklarının kalan %20’si, “net varlıklarının önemli bir bölümünü” Bitcoin ve kriptoda tutan firmalara tahsis edilecek. ETF, %0,75’lik bir gider oranı taşıyacaktır.

İlgili Okuma | Bitcoin 50K Dolara Doğru Yolda, BTC Balinaları Neden Patlayabilir?

Bitcoin has been showing strong signs of righting the ship after a tough start to the new year. Will Valkyrie's latest ETF, and other publicly-traded securities help bolster adoption? | Source: BTC-USD on TradingView.com

Ne Bekleyebiliriz?

WGMI, Valkyrie’nin şu anda kabul edilen ETF’leri için, şirketin geniş Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin ve “doğrudan veya dolaylı olarak bitcoin’e yatırım yapan, işlem yapan veya başka bir şekilde bitcoin’e maruz kalan firmaları tutan” Bilanço Fırsatları ETF’sinin ardından üçüncü sırada yer alıyor. ”

Bu yeni Valkyrie ETF’nin doğrudan kripto varlıklarına sahip olmayacağını bilsek de, Hive, Bitfarms, Marathon ve daha fazlası gibi en büyük madencilik isimlerinden bazılarının kesinti yapmasını bekliyoruz. Bitcoin’de önemli net varlıklara sahip firmalara tahsis edilen %20 ile MicroStrategy ve diğer büyük oyuncuların WGMI holdinglerini oluşturduğunu da görebiliriz. Ek olarak, fon, şirketin holdinglerinin yaklaşık %77 yenilenebilir enerji kullandığını ve bu da halka açık şirketlerin ortalamasını ikiye katladığını kaydetti.

İlgili Okuma | Başka Bir Bitcoin Çökmesini Öneren Ayı Sinyali Geliyor

Featured image from Pixabay, Charts from TradingView.com
The writer of this content is not associated or affiliated with any of the parties mentioned in this article. This is not financial advice.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu