Kripto Para

WAGMI veya FUD – 200K ETH satın alan Ethereum yatırımcılarının neye işaret ettiğini deşifre etmek

Ethereum, yatırımcıların ilgisini asla kaybetmiyor gibi görünüyor. Bir düşüş piyasasında bile, altcoin kralı varlığını hissettirmeyi başardı. Burada, yatırımcıların olumlu algısının altcoin’in yükselmesi lehine oynayabileceğini belirtmekte fayda var.

Ethereum alıcıları geri döndü

“Dipi satın alma” eğilimi bazen madeni para sahiplerine büyük ölçüde fayda sağlar. Eh, Ethereum örneğinde, son 20 gün içinde yaklaşık 54 milyon dolar değerinde ETH satın alan kişiler önümüzdeki günlerde fayda sağlayabilir. Bununla birlikte, 25 Şubat’tan önce 1,3 milyar dolar değerinde yaklaşık 500 bin ETH’nin piyasaya yaklaşık olarak geri satıldığını belirtmekte fayda var.

ETH, 14 Şubat’tan 24 Şubat’a kadar bir düşüş trendi izledi. Ancak 24 Şubat’tan sonra fiyat grafiklerinde yukarı çıkmak için boğaları takip etti. Şimdi, ETH’nin 2592 dolarlık alanı mı tutacağı yoksa 2392 dolarlık son katına mı ineceği görülmeye devam ediyor.

Borsalarda Ethereum dengesi | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Yazma sırasında ETH, piyasa ayılarına karşı cesur bir mücadele veriyordu. Boğalar baskı uygularsa, ETH 3200 dolarlık yerel bir zirveye ulaşabilir.

Ancak ETH’nin fiyat grafiklerinde daha iyi performans göstermesi için yatırımcıların FUD’dan uzak durması gerekecek.

Ethereum fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Özellikle, metriklere göre, Ethereum HODLers, gelecekte kar elde etme beklentisiyle büyük miktarda ETH elde ediyor. Üç aydan iki yıla kadar olan arz sürekli olarak artıyor. Şu anda, toplam dolaşımdaki arzın %46’sını oluşturan 55 milyon ETH’yi oluşturuyor.

Ayrıca, NUPL İyimserlik bölgesinde olduğu sürece, yakında bir zam vaadiyle yatırımcıları ETH’ye yönlendirmeye devam edebilir.

Bununla birlikte, gösterge hem düşüş hem de yükseliş bölgelerinden eşit uzaklıkta göründüğü için yakın gelecekte bir ralli olup olmayacağı söylenemez.

Ethereum NUPL | Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

Hikayenin diğer tarafı

Eh, Ethereum’un oynaklığındaki artış büyük bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Son 24 saatte %5,47 düşen ETH, ya 3200 dolara doğru hareket edebilir ya da 2300 doları destek olarak test etmek için geri çekilebilir.

Ethereum oynaklığı | Kaynak: LunarCrush

Ayrıca, yatırımcıların desteği ve güveni, herhangi bir rallide büyük rol oynamaktadır. Ne yazık ki, önümüzdeki birkaç hafta boyunca Ethereum için durum böyle olmayabilir.

Ethereum’un sosyal varlığı da Şubat ortasından bu yana azalıyor ve sosyal platformlardaki hakimiyeti %17’den %7,23’e düşüyor.

Ethereum yatırımcılarının duyarlılığı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Ek olarak, topluluğun duyarlılığı da şaşırtıcı bir şekilde olumsuz oldu. Ergo, zincir üzerindeki aktivitenin her iki tarafını da tartarak eksik ve sonuçsuz bir tablo çiziyor.

Önümüzdeki birkaç gün içinde fiyat hareketinin nasıl oynayacağı, piyasaya net bir yön duygusu sağlayacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu