Akademi

WWF, Tepkiden Sonra Mantar Olmayan Hayvanlardaki Fişi Çekiyor

Nesli tükenmekte olan 10 türün toplanmasının, hayır kurumunun koruma çalışmaları için para toplanmasına yardımcı olacağı umuluyordu – ancak eleştirmenler, satışın çevre dostu kimlik bilgileriyle çeliştiğini söyledi.

WWF, bir tepkiden sonra “mantarsız hayvanlar” satışının fişini aniden çekti.

toplanması umuluyordu. 10 Nesli tükenmekte olan türler, hayır kurumunun koruma çalışmaları için para toplanmasına yardımcı olacak – ancak eleştirmenler, satışın çevre dostu kimlik bilgileriyle çeliştiğini söyledi.

WWF, web sitesinde “çevre dostu” Polygon blok zincirini kullandığını ve tek bir işlemin bir bardak musluk suyuna eşit karbon ayak izine sahip olduğunu ilan ederek bu korkuları yatıştırmaya çalışmıştı.

Ne yazık ki, muhalifler onu satın almıyorlardı. İçlerinden biri WWF’nin hareketinin “şaşırtıcı derecede aptalca” olduğunu söylerken, Dr Catherine Flick tweet attı:

“Polygon çevre dostu bir blok zinciri değil. Ethereum’a dayanan herhangi bir şey Ethereum’u devam ettirir. Kandırıldınız.”

Ana endişe, Polygon’da gerçekleşen tüm işlemlerin Ethereum’a nasıl kaydedildiğidir – ve Digiconomist’ten alınan rakamlar, bu ağın Singapur’a benzer bir karbon ayak izi ile Hollanda’ya eşdeğer bir yıllık güç tüketimine sahip olduğunu göstermektedir.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Satış, pek de hoş karşılanmayan bazı sütunları çektikten sonra, WWF, rotayı özür dilemeden değiştirdiğini duyurdu. Web sitesinde yayınlanan bir bildiri, satın alma işlemi yapanlara teşekkür etti ve denemenin sona erdiğini söyleyerek şunları ekledi:

“NFT’lerin çok tartışılan bir konu olduğunun farkındayız ve hepimizin bu yeni pazar hakkında öğrenecek çok şeyi var, bu yüzden şimdi bu denemenin etkisini tam olarak değerlendireceğiz ve destekçilerimizi meşgul etmek için en iyi şekilde nasıl yenilik yapmaya devam edebileceğimizi düşüneceğiz. “

NFT koleksiyonu için oluşturulan web sitesi hala yayında ve şunu gösteriyor: 280.000 $ Satış aktifken yükseltildi.

Bir dizi hayır kurumu, kripto para birimlerini bir bağış yöntemi olarak kabul etme kararları nedeniyle incelemeyle karşı karşıya kaldı.

Wikimedia Vakfı, Bitcoin, Ether ve Bitcoin Cash’i kabul ediyor – ancak katkıda bulunanlar, bunun çevre üzerindeki etkilerine rağmen dijital varlıkların onaylanması anlamına geldiğini savundu. Katkıda bulunan bir kişi, bunun itibarın zarar görmesine neden olabileceğinden korktuğunu da dile getirdi.

Bu arada, Firefox tarayıcısını çalıştıran kar amacı gütmeyen kuruluş Mozilla, kendi kurucularından birinin Twitter’da şiddetli bir saldırı başlatmasının ardından kripto bağışlarını kabul etmeyi geçici olarak askıya aldı. Jamie Zawinski tweet attı:

“@mozilla’yı ben kurdum ve burada seni ve seni becermek için buradayım. Projeye dahil olan herkes, gezegeni yakan Ponzi dolandırıcılarıyla ortak olma kararından ölesiye utanmalı.”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu