Kripto Para

XRP bir direnç seviyesine ulaştığında, yakında kâr etme tekmeleyebilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

XRP, son birkaç gün içinde bu seviyeyi dirençten desteğe çevirdikten sonra 0,64 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bitcoin’in son günlerdeki yükseliş momentumu, XRP’nin azalan bir kanala geri tırmandığını gördü. Basın zamanında fiyat, satıcıların devreye girip geri çekilmeye zorlayabileceği bir alana ulaştı. Öte yandan tanınmış bir avukat, mahkeme kararıyla mührü kaldırılan belgelerin SEC v. Dalgalanma vakası.

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

Geçtiğimiz iki hafta içinde XRP, XRP’nin Ağustos 2021’den bu yana işlem gördüğü azalan kanalın (sarı) altına düştü. Bitcoin’in son yükselişinin ardından XRP de kendisini 0,64 dolardan kanalın dip seviyelerinin üzerine çekmeyi başardı ve daha önce destek olarak yeniden test etti. başka bir güçlü bacak yukarı.

Bu yukarı doğru hareket, kanalın orta noktasının (beyaz noktalı) ve 0,88 dolarlık yatay direnç seviyesinin hemen üzerinde olan 0,92 dolarlık alanda bir miktar dirençle karşılaşabilir.

Görünür Aralık Hacim Profili, Kontrol Noktası’nın 1,08 dolar olduğunu ve 0,9-0,95 dolar alanının da son altı ayda kayda değer bir işlem hacmi gördüğünün altını çizdi. Bu düğüm, fiyatın reddedildiğini görebilir ve 0,81 dolardan önceki yüksek hacimli ticaret düğümüne geri dönebilir. 0,81 dolar da destek görevi gören ve Ocak ayında dirence dönüşen bir seviye ile bir miktar izdihama sahip.

Akılcı

XRP bir direnç seviyesine ulaştı, kar alma yakında başlayabilir

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

12 saatlik RSI aşırı alım bölgesinde 84 seviyesindeydi. Bu, kendi başına bir geri çekilmenin yakın olduğunu göstermez. Hiçbir düşüş eğilimi görülmedi ve Müthiş Osilatör sıfır çizgisinin üzerine güçlü bir şekilde tırmandı.

Momentum göstergeleri son günlerdeki güçlü kazanımları yansıtırken, CDV talebin aynı dönemde kayda değer bir artış gördüğünü gösterdi.

Toplamda, XRP’nin önümüzdeki haftalarda daha fazla kazanç görebileceği bir durum vardı.

Çözüm

Göstergeler, son günlerde 0,64 dolardan 0,9 dolara tırmanışın arkasındaki güçlü momentuma ve talebe işaret etti. BTC’nin önümüzdeki haftalarda 42 bin dolar veya 39 bin dolarlık alanı tekrar ziyaret etme olasılığı olmasına rağmen, Bitcoin de yükselişteydi. 0,81$-0,82$ seviyesindeki Düşük Değer Alanının (VAL) hemen altındaki alan bir satın alma fırsatı olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu