Kripto Para

XRP Davası: Ripple Labs ve SEC’in geciktirme taktikleriyle savaşmak için yeni stratejisi

ABD’nin düzenleyici gözlemcileri ve Fintech formu Ripple Labs ile ilgili bitmeyen davada bir gelişme oldu. İşin ilginç yanı, Davalı’nın son hareketini sunmasının ardından Davalı’nın yanıt verme süresiydi. Bu sefer bir bükülme var mı?

10 Şubat’ta Ripple başvurusunu yaptı. Sur-Reply SEC’in Adil Duyuru Olumlu Savunmaya başvurma hareketiyle ilgili olarak. Esas olarak, yargı bildirimi için ‘SEC’in uygunsuz talebine’ karşı çıkmak. Ve, SEC’in ‘önceki uygulama eylemlerinin yanıltıcı karakterizasyonu’nu ele almak için. Davalı’dan bu saldırgan hareketi desteklemek için başka bir saldırı geldi.

İşte strateji

23 Şubat’ta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Grev Önergesi’ne ilişkin ‘Sur-Sur-Reply’ dosyalanması talebinde bulundu. Ripple’ın Sur-Reply’si, Mahkemenin SEC’in davadan önce açılan dijital varlık alanındaki kamu icra eylemlerini dikkate alamayacağını savundu. Her ne kadar belgede atıfta bulunulan SEC v. New Hampshire federal yargıcının ilgisiz bir seçici icra savunmasına ilişkin savunmalar hakkında karar verdiği LBRY kararı.

Bu, sahtekarlık değil, kayıt dışı teklifler ve dijital varlıkların satışını iddia eden bir davada Ripple’ınkine benzer olumlu bir savunma yaptı.

“Bir ‘seçici uygulama’ savunması olarak biçimlendirilirken, LBRY olumlu savunması SEC’in iddia ettiği gibi”, LBRY’ye diğer benzer blok zinciri şirketlerinden farklı şekilde muamele etti ve muamele farkı için rasyonel bir temel yoktu.

James K Filan, ünlü bir avukat vurgulanmış Bu gelişmeyi okuyan bir tweet’te:

7 saat

Ripple yöneticilerinin bir cevap bulması için gereken tek şey bu. SEC’in varsayılan “sur-cevap”, ajansın bu davanın sonuçlarını daha da geciktirmek için yapabileceği her şeydi. SEC, yakın zamanda karara bağlanan bir davaya dayanan yeni ve alakasız bir argüman sunmaya çalıştı. Davalı, “Sürpriz yanıt, yeni materyalin yeri değildi” iddia etti. Daha sonra katma:

“LBRY ayrıca, SEC’in mahkemeden greve gitmesini bile istemediği ve bu davada beklemede olan bir adil uyarı savunması yaptı. SEC’in bu gerçeği “surreply” uygulamasından çıkarmaması dikkat çekicidir.”

Bu “alakasız” hareketler, Ripple’a bu davayı kazanma avantajı sağlayabilir. Başka bir tanınmış avukat olan Jeremy Hogan, bir Tweet dizisinde aynı şeyi tekrarladı.

Başka kullanıcı katma‘Ripple Temsilcilerinin yanıtlarından yoğunluğun arttığını fark etmeye başlıyorum.’

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu