Kripto Para

XRP: Fiyatın nerede güçlü satış baskısı ile karşı karşıya kalabileceğini anlamak

Bir XRP fraktalının fiyatı 1 doları geçebileceğine dair bir argüman vardı, çünkü madeni para daha düşük zaman çizelgesi çizelgelerinde bir birikim aşamasında görünüyordu. Daha uzun zaman dilimlerinde, XRP boğalarının üstesinden gelmesi için yukarı yönlü çok sayıda güçlü direnç seviyesi vardı. Özellikle 0,76- 0,8 dolar alanı sert direnç gösterebilir. Fiyat bu alanın üzerine çıkabilirse, XRP boğaları önümüzdeki haftalarda fiyatları daha da yükseltebilir.

XRP-12H

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

Beyaz, fiyatın Eylül ayından bu yana işlem gördüğü azalan bir kanaldır. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, bu kanalın orta noktası (beyaz noktalı) boğalara karşı çıktı. Ayrıca 0.9 dolar ve 0.756 dolar seviyeleri, direnç ve destek seviyeleri olarak da hareket eden Fibonacci geri çekilme seviyeleriydi.

XRP 0,756 doların altına düştü, ancak 0,69-0,65 dolar alanı talebin en çok çıktığı yerdi. Yazının yazıldığı sırada XRP, 0.756 dolara tırmanmaya çalışıyordu. Bu seviyenin üzerinde bir hareket, XRP’nin 1 dolara doğru hareket edebileceğini garanti etmez. Kanalın orta noktası ve 0,9 dolar seviyeleri bu nedenle önümüzdeki haftalarda dikkat edilmesi gereken ana seviyeler.

Genel olarak, son birkaç ayın eğilimi düşüşte ve uzun vadeli yatırımcıların XRP satın almayı düşünmeden önce bu eğilimin tersine dönmesini beklemeleri gerekecek.

Akılcı

XRP tekrar 1 dolar işaretine tırmanabilir mi?

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

12 saatlik grafikte RSI, 40’ın altına çok fazla düşmedi ve bu, RSI’nin altına düşmesi durumunda kayıpların takip ettiği bir seviye oldu. Yazının yazıldığı sırada, momentum düşüş eğilimindeydi ancak 0,65 dolardan gelen sıçrama nedeniyle nötre dönüyordu.

Müthiş Osilatör bir kez daha sıfır seviyesinin altına daldı. Momentum göstergeleri nötrden düşüşe momentum gösterirken, Yönlü Hareket Endeksi her iki yönde de güçlü bir eğilimin devam etmediğini gösterdi – ADX, -DI ve + DI çizgileri 20 işaretinde kümelendi.

OBV, fiyat daha düşük dipler oluştursa bile son birkaç hafta içinde daha yüksek dipler oluşturdu – bir yükseliş farklılığı.

Çözüm

Son günlerde talep olduğuna dair bazı kanıtlar vardı, ancak bu daha yüksek bir hareketin göstergesi olmayabilir. 0,76 dolar seviyesini desteklemek için çevirmek boğaları teşvik edebilir. Ayrıca, USDT hakimiyet tablosu birkaç gün önceki %4.87’den %4.5’e düştü. Bu grafik düşmeye devam ederse, kripto piyasasına geri akan tether rezervlerini gösterir ve bu da piyasada yavaş bir toparlanmaya yol açabilir. Dikkatli olunması hala tavsiye ediliyordu – BTC 42 bin dolara tırmanabilir ve yine de piyasa yapısını yükselişe çeviremez.

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu