Kripto Para

XRP için mükemmel giriş noktası ve neden daha fazla beklememelisiniz?

İçindekiler

Son zamanlarda, SEC’den Gary Gensler’e XRP’nin ‘kayıtsız bir menkul kıymet’ olup olmadığı konusundaki görüşü soruldu. Derinlemesine yorum yapmayı reddederken, SEC’in ‘yapmaya çalıştığı bu temel pazarlığın devam etmesine yardımcı olmak’ olduğunu belirtti. Temel pazarlık, dolandırıcılığa karşı korumanın yanı sıra, paranın toplandığı halka tam ve adil bir şekilde ifşa edilmesidir. SEC vs. Ripple vakasının kripto endüstrisi için büyük sonuçları olabilir. Tokenin fiyat hareketi ile ilgili olarak, kısa vadeli görünüm düşüş eğilimini sürdürdü.

XRP-1H

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

Ağustos 2021’den bu yana XRP, orta noktası (beyaz noktalı) aylardır önemli seviyede olan azalan bir kanalda işlem görüyordu. Bu seviye Ekim ayında önemli desteklerden biriydi, ancak Kasım ayının sonundan bu yana güçlü bir direnç olarak hareket etti. Fiyatın bu seviyenin üzerindeki kısa akınları kesin olarak reddedildi.

Geçtiğimiz iki hafta içinde benzer bir hikaye yaşandı – boğalar 0,89 dolarlık yatay direnç talep etmese de, fiyat en sonunda bu orta noktayı aşmış göründü. Geçtiğimiz on gün içinde fiyat bir kez daha bu orta noktanın altına itildi ve 0,76 dolar destek seviyesi ile 0,84 dolar arz alanı arasında sıçradı.

Bu nedenle, 0.84- 0.86 $’a yeniden bir ziyaret, yakın vadede muhtemelen bir satış fırsatı olacaktır.

Akılcı

XRP önemli bir dirençle karşı karşıya – boğalar yukarı çıkabilir mi?

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

Saatlik grafikte RSI nötr 50’deyken Stokastik RSI aşırı alım bölgesindeydi. Birlikte, önümüzdeki birkaç saat içinde XRP’nin 0,8072 dolarlık direnç seviyesini test edebileceğini gösterdiler.

OBV son birkaç gündür düşüyor. İlginç bir şekilde, fiyat son birkaç haftadır büyük bir direnç alanının hemen altında durmuş olsa da, son iki haftada alım hacmi ve satış hacmi dengelendi.

Çözüm

Dengeli satın alma hacmi, ayıların ve boğaların çarpıştığını, ancak henüz net bir kazanan görülmediğini gösterdi. 0,76 dolar seviyesi son saatlerde XRP’nin sıçramasını gördü, ancak 0,89 dolar direnç seviyesi hala güçlü. Özellikle Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde 39 bin dolara düşebileceğinden, şu anda bir yükseliş senaryosu pek olası görünmüyordu. BTC kendisini 42 bin doların üzerine çekebilse bile, XRP’nin 0,89 dolarlık alanın üzerine çıkması için güçlü bir talep görmesi gerekecek. Bu nedenle, 0,84 dolar ve 0,89 dolar muhtemelen XRP satın almak için iyi yerler değildi.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu