Kripto Para

Yatırımcıların neden Bitcoin, Ethereum üzerinden borsaların yerel belirteçlerini düşündüklerini bilin

Yatırımcılar, kripto piyasasının Ukrayna ve Rusya’yı içeren jeopolitik gerilimleri kümülatif kapitalizasyonuna dahil ettiğini gördü.

24 Şubat’taki Rusya işgali duyurusu sonrası 34.000 dolara yakın düşüşün ardından Bitcoin’in fiyatı toparlandı. Ancak 40.000 dolarlık kritik seviyenin altında kalıyor. İlginç bir şekilde, Bloomberg tarafından yapılan araştırma, yatırımcıların şu anda piyasadaki zayıflığın ortasında yerel token alışverişine yöneldiğini öne sürdü. Ve kral paraya ve diğer popüler altcoinlere güvenmeyin. Bu, Bitcoin’i etkili bir şekilde bir savunma varlığına veya sabit bir gelir akışı sağlayabilecek bir varlığa dönüştürdü.

Dijital varlık fonu yöneticisi Arca’nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Bir nedenden dolayı insanlar, kesinlikle bir savunma varlığı özelliği taşımasa da, Bitcoin’in hala bir savunma varlığı olduğunu düşünüyorlar. Savunmada olması gereken şeyler borsa jetonlarıdır çünkü gerçek gelirler, nakit akışları ve amortismanlar vardır.”

Altın ve tahviller genellikle savunma amaçlı varlık kategorisi altında sayılır. Dorman’ın yerel borsa belirteçleriyle ilgili olarak açıkladığı şey, risk-getiri profilleridir. Medya kuruluşu, Bitfinex’in 1 dolarlık yardımcı tokeni Leo’nun daha sonra Arca tarafından 5,50 dolara satıldığını belirtti. FTX’in FTT jetonu, Arca’nın temel analizin önemini belirttiği benzer bir başka örnektir. Kripto ticaret veri firması Kaiko’nun araştırma direktörü Clara Medalie, Bloomberg’e şunları söyledi:

“FTX’in jetonu, herhangi bir olumlu haber kapsamıyla güçlü bir şekilde ilişkilidir. FTX, kendi borsa jetonlarına sahip diğer borsaların çoğundan daha iyi bir yıl geçirdi, bu nedenle FTT’nin olumlu olması şaşırtıcı değil. ”

Binance Coin BNB de son zamanlarda aktif adreslerde %118,3 artış kaydetti. Böylece güçlü bir toparlanma tablosu çizilir. Bu arada Nansen, LEO ve FTT’yi tutan benzersiz adreslerin sayısında da bir artış olduğunu belirtiyor. Bununla ilgili olarak, Dorman açıkladı,

“Temel olarak, oynaklıktan kim yararlanır? Değişimler. Değiş tokuş [tokens] Hacimleri ve gelirleri arttığı için daha iyi performans göstermeli. ”

Bitfinex örneğini ele alan tartışma, 2016 hack’i etrafında dönüyor. Son zamanlarda, bununla ilgili olarak, Bitfinex hackinde çalınan milyarlarca dolarlık Bitcoin’i aklamaya çalıştıkları iddia edilen bir Amerikalı çift tutuklandı. Gün içinde, borsa tokeninin değeri, geri kazanılan miktarın iyimserliğiyle arttı. Dorman ekledi,

“Temelde bir arama seçeneği olan bu kicker’a sahipsiniz. [Bitfinex] parayı asla geri alamaz. ”

Bir süre önce, kripto borsaları FTX US ve Bitstamp USA’nın Robinhood gibi rakipleri yenmek için geleneksel finans dünyasına adım atma kararı da manşetlere taşındı. Ayrıca kayda değer olan şey, borsa ve kripto alanının pandemiden sonra hiç olmadığı kadar ilişkili hale geldiğini gösteren araştırmalardır. Bu nedenle, sorumluluk artık yerel jetonlarda ve artan sayıda benzersiz kullanıcıda. Dorman daha fazla açıkladı,

“Akıllı yatırımcılar borsa jetonlarına yatırım yapıyor. Kesinlikle herhangi bir gerçek temel analiz yapan ve gerçek işin büyümesini önemseyen herkes. ”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu