Kripto Para

XRP’nin olası yolunu yakın vadede 1 dolara haritalamak

XRP’nin fiyatı dün üçüncü kez önemli bir destek seviyesine sıçradı ve konsolidasyon aşamasını sağlamlaştırdı. Tek başına ele alındığında, bu birikim etkileyici görünmeyebilir. Ancak son fiyat hareketi ile birleştiğinde bir fraktal özelliği taşımaktadır.

Bir fraktal ve etkileri

XRP’nin fiyatı, varlığın çok az veya hiç oynaklık olmadan yana doğru hareket ettiği bir dönem olan 21 Ocak’tan 5 Şubat’a kadar bir birikim aşamasına girdi. Bu süre zarfında, hacim 100 hareketli ortalamanın oldukça altına düştü ve düştü.

Bu aşama ne kadar sıkıcı olsa da, ondan bir kopuş, 0,915 dolara %40’lık bir yükselişle sonuçlandı. Bu yükselişten bu yana, altcoin kabaca %17 oranında geri çekildi ve 0,746 dolardan 0,777 dolara uzanan dört saatlik bir talep bölgesi kurdu.

Fiyatı, bu bariyeri yaratıldığından beri üç kez etiketledi ve bunun başka bir birikim bölgesi olduğunu gösteriyor. İlginç bir şekilde, hacim de ilk kez olduğu gibi azaldı ve bunun oyunda bir fraktal olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle yatırımcılar, bu konsolidasyondan ortaya çıkan kırılma hareketinden yararlanmak için kendilerini konumlandırabilirler. Önceki hareket gibi, XRP’nin fiyatının patlaması ve 0,914 dolardaki ani direnç bariyerini kesmesi ve 1 dolar psikolojik seviyesine ulaşması muhtemel.

Kaynak: XRP / USDT, TradingView

Yükseliş tezini desteklemek için daha fazlası mı?

Bu yükseliş görünümünü desteklemek, 365 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) sahiptir. Yazının yazıldığı sırada, bu metrik %14 civarında geziniyordu ve geçen yıl XRP satın alan kısa vadeli sahiplerinin çoğunun zararına satış yaptığını gösteriyor.

Bu zincir içi endeks, yatırımcıların ortalama kar/zararını belirlemek için kullanıldığından, bunun uzun vadeli sahiplerin indirimli XRP tokenlerini biriktirmesinin muhtemel olduğu bir fırsat bölgesi olduğunu tespit etmek için kullanılabilir.

Dolayısıyla, bu endeks teknik açıdan elde edilen yükseliş tezine güven veriyor.

Kaynak: Santiment

Şimdi, teknikler ve zincir üstü metriklerde kendi başına boşluklar yok. Öyle olsa bile, Bitcoin’deki büyük ölçekli çöküşten etkilenen satış baskısında potansiyel bir artış iyimserliği etkileyebilir.

0,746 doların altında dört saatlik bir mum çubuğu daha düşük bir dip oluşturacak ve XRP’nin daha da düşeceğini ve 0,687 dolar destek seviyesini yeniden test edeceğini gösterecek. Burada, kenarda kalan alıcılar, XRP’yi derin bir indirimle biriktirebilir ve bu da yükseliş trendine bir kez daha şans verebilir.

Ayrıca 0,687 dolardan 0,651 dolara kadar olan alan istikrarlı bir destek seviyesi. Dolayısıyla, bu bölgenin altına daha fazla düşüş olası görünmüyor. Dolayısıyla burada ortaya çıkan yükseliş trendi, 1 dolar psikolojik seviyesini yeniden test etmenin anahtarı olabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu