Kripto Para

Shiba Inu’nun bir sonraki giriş tetikleyicisinin nasıl oynayacağını haritalama

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Shiba Inu (SHIB), iki ayı aşkın bir süredir 0,034 dolar ile 0,018 dolar seviyeleri arasında kısa bir konsolidasyon gördü. Alıcılar şimdi üç haftalık trend çizgisi direncinde (beyaz, kesikli) gerilim oluşturuyor. Burada, kısaca SHIB fiyatlarının 1000 ile çarpıldığını unutmayın.

Satıcılar mevcut aralıkta daha yüksek fiyatları reddederse, SHIB kendisini hemen talep bölgesine doğru kısa vadeli bir geri çekilme için konumlandıracaktır. Aynı şekilde, 0.02439 doların üzerindeki herhangi bir kapanış, alt birimin 0.025 dolar bölgesine doğru toparlanmasına yardımcı olacaktır.

Basın zamanında, SHIB son 24 saatte %4.45 artışla 0.02446 dolardan işlem görüyordu.

SHIB 4 saatlik Grafik

Kaynak: TradingView, SHIB / USD

Alt fiyat 22 Ocak’ta üç ayın en düşük seviyesine ulaşır ulaşmaz, alıcılar son beş ayda olduğu gibi 0.018 $ seviyesinden kontrolü aldılar. Kısa bir süre sonra, SHIB boğaları, alt’ın 0,034 dolar seviyesindeki uzun vadeli tavanından geri dönmeden önce değerini ikiye katlamasına yol açan bir ralli başlattı.

Sonuç olarak, boğalar daha yüksek çukurlar sağlarken, ayılar etkilerinin zirvesini korudu. Bu, son iki ayda simetrik üçgen benzeri bir desenin oluşmasına katkıda bulundu.

Son hareketler, SHIB aşağı kanalından (sarı) çıkıp 20/50 EMA’sını geçtiği için boğaları destekledi. Ayrıca, şimdi kuzeye bakan 20 EMA (kırmızı), kısa vadeli yükseliş avantajını doğruladı.

Şimdi, 0.024 dolar, alıcıların sağlam bir avantaj elde etmeleri için devrilmesi gereken kritik bir bölge. Bu seviyenin altındaki herhangi bir kapanış, gizli bir düşüş eğiliminin varlığını teyit edecek ve satın alma çılgınlığını durduracaktır. Alıcılar yine trend çizgisi direncine meydan okumadan önce geri çekilme talep bölgesinde kalmaya devam edecek.

Akılcı

Kaynak: TradingView, SHIB / USD

RSI’ın aşırı satım bölgesinden yükselişi, orta hattın üzerindeki hızlı toparlanmasında sadece 40 puanlık engel gördü. Eğilim çizgisi direncinin altındaki herhangi bir yakınlık, gizli düşüş eğilimini yeniden teyit edecektir.

Bununla birlikte, CMF sıfır çizgisini geçti ve bir satın alma avantajı gördü. Ayrıca, DMI yükseliş kenarını yineledi, ancak ADX’i SHIB için zayıf bir yön eğilimi öngördü.

Çözüm

0,024 dolarlık bölge, alıcıların 200 EMA’sını (sarı) test etmek üzere toparlanma için fethetmesi için hayati önem taşıyor. Bundan önce, SHIB muhtemelen 0,022 dolar ve 0,023 dolar seviyeleri arasında sıkı bir aşamaya girebilir.

Ayrıca, meme-coin, Bitcoin ile %80 oranında 30 günlük şaşırtıcı bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, kral madeni paranın hareketine göz kulak olmak, karlı bir hareket için gerekli olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu