Kripto Para

XRP’nin yükseliş eğilimini doğrulamak için bu koşulları yerine getirmesi gerekiyor

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Geçen ay bir rapor, XRP arz dağıtım çizelgelerinin, XRP davası devam ederken bile balinaların daha fazla token biriktirdiğini gösterdiğini buldu. Son birkaç hafta içinde, Bitcoin Dominance, basın zamanında %40’tan %44.2’ye yavaş yavaş tırmanıyor.

Bu ölçüm, Bitcoin’in kripto alanındaki sermayenin daha fazlasını istikrarlı bir şekilde emdiğini gösterdi. Bu sermaye altcoinlerden Bitcoin’e akıyor. Yükselen BTC Hakimiyeti eğilimi, altcoinlerde iyi bir satın alma fırsatı yaratmaz.

XRP- 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

Fiyat grafiklerinde XRP, geçen yıl Ağustos ortasından bu yana azalan bir kanalda (beyaz) işlem görüyor. Ocak ayı sonlarında kanalın dip seviyelerinin altında bir sapma oldu. Menzilin orta noktası geçmişte destek ve direnç olarak kabul edildi. Bu, kanal modeli kavramına güven verdi.

Geçen ay boyunca fiyat sarı trend çizgileri içinde sıkıştı. Bu fiyat hareketini genellikle yukarı veya aşağı bir kırılma izler; bu, yalnızca trend çizgilerinden biri kırılıp yeniden test edildiğinde teyit edilebilir.

0,76 dolar ve 0,88 dolar seviyeleri anında direnç sunarken, 0,8 dolar alanı da önümüzdeki günlerde bir arz bölgesi görevi görebilir.

Akılcı

XRP: Boğalar için 1 dolar çok uzakta

Kaynak: TradingView’de XRP / USDT

Sıkışan fiyat hareketinin yanı sıra, RSI son birkaç gün içinde kararsız bir şekilde nötr 50 çizgisinde gezindi. Basın zamanında, 50.8’de duruyordu. OBV son birkaç haftadır düşüyor ve Ocak ayında ulaştığı en düşük seviyenin altına düştü. Bu da satış hacminin istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.

Yönlü Hareket Endeksi, ilerlemede güçlü bir eğilim göstermedi – bu, son günlerdeki sıkıştırma ile uyumluydu.

Çözüm

Göstergeler, satıcıların baskın güç olmaya devam edeceğini gösterdi. Uzun vadeli piyasa yapısı, Şubat ayı başındaki rallide kırılmış gibi görünüyordu. Durum böyleyken, XRP’nin daha uzun vadeli bir yükseliş eğilimine sahip olması için 0,8 dolarlık alanı arzdan talebe çevirmesi gerekecek.

Bu senaryoda bile 0,88 dolar ve 1 dolar seviyeleri yükseliş yolundaki boğalara karşı önemli bir direnç oluşturabilir. Güneyde 0,69 dolar ve 0,64 dolar seviyeleri destek sunabilir ancak talep görülmedikçe bu seviyeler alım fırsatı sunmayabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu