Kripto Para

Yatırım getirinizi 3 katına çıkarmak için Cardano’yu nasıl kullanabileceğinizi belirleme

Cardano’nun fiyatı, piyasanın çoğu anneyi korurken ralli yaparak kendi başına bir ligde kaldı. Boğa koşusu sırasında da toparlanmaya devam etti. Bu, fiyatında, Mart 2020’deki 0,017 dolardan Eylül 2021’de 3,11 dolara iten patlayıcı bir artışa yol açtı.

Bu istisnai kalite nedeniyle, altcoinin teknik ve zincirleme perspektiflerden yakından izlenmesi gerekiyor.

Cardano’ya ikinci bir bakış

Cardano’nun fiyatı bir buçuk yıldan kısa bir süre içinde %17.600 gibi büyük bir artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.11 dolara ulaştı. Bu yükseliş trendi ne kadar etkileyici olsa da 2021’in ikinci yarısında ADA’yı satın alan ve elinde tutan yatırımcılar su altında.

Toplamda, ADA zirvesinden yaklaşık %76 düştü. Aslında, basın zamanında, 0,843 dolarda sabit bir destek seviyesinin üzerinde geziniyordu.

Olarak adı geçen önceki bir makalede, ADA yumurta kabukları üzerinde yürüyor ve yolculuğunda bir kırılma noktasında. Bununla birlikte, ilginç olan, uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, ADA’nın sabırlı yatırımcılar için sunabileceği çok şey olmasıdır.

Hacim Profili göstergesinde görüldüğü gibi, 0,843 dolarlık bariyerin kırılması ADA’yı 0,397 dolara düşürebilir. Uzun vadeli bir sahip için bunlar önemli birikim noktalarıdır. Cardano’nun fiyatının yaklaşık 0,40 dolara düştüğünü varsayarsak, yatırımcılar bir ton ADA’yı indirimli veya 0,843 dolardan 0,40 dolara kadar herhangi bir düşüşte Dolar-Maliyet Ortalaması (DCA) ile satın alabilirler.

0,40 dolardaki potansiyel dipten yatırımcı, ADA tüm zamanların en yüksek seviyesini tekrar ziyaret ettiğinde %665 gibi büyük bir kazanç elde edecek. Bu hareket, kabaca ilk yatırımın 7 katı getirisini temsil eder.

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

ADA’nın bir sonraki boğa koşusu için iyi olmasının iki nedeni

365 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modeli, geçen yıl token satın alan ADA sahiplerinin %46’sının zararda olduğunu gösteriyor.

Bu gösterge, son 365 gün içinde alt satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını değerlendirmek için kullanılır.

-%10’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararda olduğunu ve tipik olarak uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle, -%10’un altındaki bir değere genellikle “fırsat bölgesi” denir.

Kaynak: Santiment

MVRV -%46’da olduğundan, “Ethereum katili” olarak adlandırılan durum için büyük ölçüde aşırı satım durumunu temsil ediyor. İlginçtir ki bu değer en son 2020 yılında pandemi çılgınlığı sırasında ADA 0,017 dolara düştüğünde görüldü.

Kaynak: Santiment

Uzun vadeli sahiplerin birikimine daha fazla ağırlık ekleyen büyük işlem tablosu. Bu zincir içi endeks, 100.000 ABD Doları veya daha fazla değerindeki tüm işlemleri hesaba katar ve balinaların veya yüksek net değerli yatırımcıların vekili olarak kullanılabilir.

Bu metrikteki bir artış, yatırım çıkarlarını belirlemek için kullanılabilir ve ayrıca yerel zirveleri veya dipleri işaretlemek için kullanılabilir. Cardano’nun durumunda, bu endeks 28 Şubat’ta bu tür 96 işlem gördü ve bu yatırımcıların ADA’nın basın anındaki fiyat seviyeleriyle ilgilendiğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu