Kripto Para

Yatırımcıların SAND konusunda neden haklı olduklarına dair birkaç ölçüm

Birkaç altcoin gibi, SAND’ın fiyatı da isyan paraları kategorisine giriyor. Bu altcoinler genellikle Bitcoin ile ilişkilendirilir, ancak zaman zaman ayrılarak büyük bir harekete neden olurlar. Son zincir üstü metrik gözlemler, nihayet SAND’ın böyle bir ralli yapma zamanının geldiğini gösteriyor.

Satış yönlü baskı azalmaya devam ediyor

Cardano bir süredir asi bir aşamadaydı. ADA’dan sonra Sandbox, Decentraland, Enjin Coin ve benzeri gibi Metaverse jetonları vardı – Her biri büyük kazançlar gördü. Bununla birlikte, zincir üstü metriklere bakıldığında, SAND böyle üstel bir hareketten kaynaklanıyor olabilir.

Bu görüşü destekleyen ilk ve belki de en önemli zincir içi ölçüm, borsalardaki arzdır. Bu zincir üstü endeks, belirli bir varlığın potansiyel satış tarafı baskısı hakkında bir görünüm verir.

Borsalardaki arz ne kadar yüksek olursa, satış baskısı ve sonuçta ortaya çıkan çöküş o kadar yüksek olur. Merkezi borsalarda tutulan SAND tokenlerinin sayısı 543,6 milyondan 464,8 milyona düştü. Bu, kabaca 78,8 milyon SAND tokeninin borsalardan ayrıldığını gösterdi.

Düşüş, bu yatırımcıların önümüzdeki günlerde The Sandbox’ın fiyat performansı konusunda iyimser olduklarını gösteriyor.

Kaynak: Santiment

Metrik 1, 2 ve 3 diyor ki…

20-23 Şubat tarihleri ​​arasında 1 saatlik aktif adres sayısının 137’den 1.385’e yükselmesi, yatırımcıların ilgisinin daha da altını çiziyor. Aktif adreslerin sayısındaki bu ani 10 kat, yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde SAND ile ilgilendiğini ve muhtemelen onu biriktirdiğini gösteriyor.

Kaynak: Santiment

Bu iki ölçüm gelecekte bir olasılığa işaret ederken, fonlama oranı yatırımcıların mevcut duyarlılığının gerçek zamanlı bir resmini veriyor. 1 Şubat’tan 25 Şubat’a kadar, SAND için fonlama oranı -0.007’den %0.01’e yükseldi.

Fonlama oranının negatif bir değerden pozitif bir değere çevrilmesi, duyarlılığın düşüşten yükselişe geçtiğini gösteriyor. Daha fazla piyasa katılımcısı SAND üzerinde korunmaya devam ettikçe, bu değer yükselmeye devam edecek.

Kaynak: Santiment

Son olarak, SAND’ın yükseliş geleceği için anlaşmayı mühürlemek, 30 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu gösterge, geçtiğimiz ay boyunca SAND satın alan yatırımcıların ortalama kâr/zararını değerlendirmek için kullanılır.

-%10’un altındaki bir değer, kısa vadeli sahiplerin SAND’ı zararına sattıklarını gösterir. Bu, uzun vadeli sahipler biriktiğinde, onu bir fırsat bölgesi haline getirdiğinde muhtemeldir.

Yazma sırasında, SAND için MVRV %-19.3 civarında seyrederek yükseliş görünümünün köşede olabileceğini düşündürdü.

Kaynak: Santiment

Bu metriklere genel bir bakış, yatırımcıların SAND’a olan ilgisinin yeniden arttığını ve büyük bir yükseliş görünümü fikrini daha da güçlendirdiğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu