Kripto Para

%11 zam olsun ya da olmasın, atlarına binen YFI sahipleri için durum şu:

Son 24 saat, haftalardır sıkıntı çeken yatırımcılara biraz teselli verdi. Ne yazık ki, hasret.finance sahipleri henüz çok heyecanlanmak istemeyebilirler. Dün gözlenen toparlanma kesinlikle iyiye işaret olsa da, artan oynaklık ileriye dönük bir endişe konusu olabilir.

YFI 20 bin doları geçti

Bir zamanlar Bitcoin’den daha yüksek fiyatlandırılan YFI, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 82.958 $’a ulaştı. Ancak, o zamandan bu yana yolculuğu sadece YFI yatırımcıları için acı verici oldu.

YFI düşmeye başladığında, 4 günde hızlı bir şekilde %87,69 oranında toparlanmadan önce Aralık ayında 19,5 bin dolara düştü. Ne yazık ki, Ocak ve Şubat ayları, altcoin yeniden 20 bin doların altına düştüğü ve 18.5 bin dolarlık desteğini zar zor koruduğu için bu toparlanmayı geçersiz kıldı.

Yearn.finance Fiyat Hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

YFI sahipleri dünkü %11,09’luk artışın ardından sevindiler. Birçokları için bunun nedeni çok anlaşılır.

Çöküş başlamadan önce, YFI yatırımcılarının %92’sinden fazlası kayıp olasılığından çok uzak bir şekilde kâr elde etti. Bu hızla değişti ve bugün dokuz ay sonra yatırımcıların sadece %11’i kârda. Aslında, 41.4k YFI sahiplerinin %87’si şu anda zararda.

YFI yatırımcıları zararda | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Fiyatlardaki istikrarlı düşüş, ağdaki her bir adresin ortalama bakiyesinin 84,9 bin dolardan 16,7 bin dolara düşmesine neden oldu. Yatırımcıların sürekli artması da buna katkıda bulundu.

%54 balina ağırlıklı token arzı olmasına rağmen, YFI’nin önemli bir samimi yatırımcı yüzdesi var. Ağdaki HODLers (Uzun vadeli sahipleri), kümülatif olarak neredeyse 6000 YFI’ye sahip olan toplam yatırımcıların dörtte birini oluşturuyor.

Zamana göre YFI tedarik dağılımı | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu yatırımcılar, madeni para için çok gerekli olan sürdürülebilir bir toparlanma / rallide büyük rol oynuyor.

Artan oynaklık ve Bitcoin ile artan korelasyon göz önüne alındığında, YFI fiyat düşüşüne karşı savunmasızdır. Ancak, fiyat göstergelerine bakıldığında, yükseliş momentumunun arttığı görülüyor.

Bir yükseliş eğilimi gösteren Parabolik SAR ve düşüş-nötr bölgeye geri dönen Göreceli Güç Endeksi (RSI) de aynı anlatıyı destekledi.

Ancak, piyasa son birkaç gündür çok öngörülemez durumda. Aynı nedenle, yeni yatırımcılara, YFI’yi satın almak için sadece fiyat hareketine güvenmek yerine, kendi durum tespitlerini düzgün bir şekilde yapmaları önerilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu