NFT

AAA oyun stüdyosundan NFT tabanlı oyna-kazan oyunu: KyberDyne

KyberDyne, metaverse için özel geliştirilmiş ilk oyun motoru ile hazırlanan ve Cyberpunk tarzı görselliği ile AAA, DBG, Rogue-like, P2E bir NFT kart oyunudur.

İnceleme içerisinde karşılaşılacak olan tanımlar

 • AAA: Büyük bütçeli oyun projeleri için kullanılan tanımdır. Büyük kitlelere ulaşmış, satış rekorları kıran, yüksek profilli projeleri ifade eder.
 • Rogue-like: Sürekli deneme yanılma yöntemi ile ilerlenebilen oyun türüdür.
 • DBG: Deck Build Game (deste oluşturma oyunu).
 • P2E: Oyna-kazan oyun modelidir.

KyberDyne, metaverse için özel geliştirilmiş ilk oyun motoru ile hazırlanması dışında metaverse tabanlı ilk DBG oyunu olma ünvanına da sahip. Arkasında ise 15 yılı geçkin süredir oyun sektöründe büyük bütçeli yapımlarda yer almış, deneyimli bir ekip var.

Projenin kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su olan Steven, ekibinden “Geliştirici ekibimizin deneyimi 15 yılın üzerinde ve farklı alanlarda tecrübeleri var. Oyun endüstrisinin iç ve dış hatlarını çok iyi biliyoruz. Daha yüksek bir kaliteye sahip gerçek bir blok zinciri tabanlı oyna-kazan oyunu başlatmak istiyoruz.” şeklinde bahsediyor

Oyuncular geliştirilen Metaverse içerisinde sanal doppelgänger’leri ile gezinebilirler. Doppelgänger, canlı insanın, kendisine tıpatıp benzeyen görüntüsüdür.

Özelleştirmeye oldukça açık bir şekilde tasarlanmış olan karakter yaratma ekranı yukarıda verilen görüntüdeki gibidir. KyberDyne evreninde her şey kullanıcının hayal gücüne ve deneyimine dayalıdır.

Eğlenceli ve zorlayıcı oyun içeriği

Oyuncular, çeşitli kartları toplayıp farklı kombinasyonlar oluşturarak oyun içerisinde veya hazırlık aşamasında kendi stratejilerini geliştirebilirler. Rogue-like yapısı ile KyberDyne, yenilik ve çeşitlilik doludur. Her macera ve savaş yeni bir deneyim olarak sunulur.

Oyna – kazan

Sürdürülebilir KyberDyne ekonomisi, oyuncularına ücretsiz bir şekilde NFT ve KBD token kazanma şansı tanır. NFT’ler oyun kartlarının yükseltilmiş halleridir ve bu yükseltmelerde enerji olarak KBD kullanılır.

Dinamik NFT’ler

KyberDyne evreninde tüm kartlar AI, yani yapay zeka yardımı ile dinamik bir şekilde oluşturulur. Her bir kart varsayılan olarak benzersizdir. Kartlar, 3 yıldız seviyesine yükseltildiği zaman benzersiz NFT’lere dönüştürülebilir. NFT’ler ayrıca karakterlerin deneyimine göre yükseltilebilir ve bu da kartların özelliklerini değiştirir. Kartlar üzerindeki tüm değişiklikler blok zinciri üzerinde kaydedilip saklanmaktadır.

KBD = Enerji

KBD, Metaverse içerisinde enerji birimi olarak kullanılır. Metaverse keşiflerinde, kart yükseltmelerinde, sentezleme ve çoğaltma işlemlerinde enerji gereklidir.

KBD Token

KBD Token oyun içi enerji birimi olarak kullanılır. Kart yükseltmeleri, sentezleme ve çoğaltma işlemleri enerji kullanılarak gerçekleştirilir. KBD, oyunlardan ve arenalardaki savaşlardan elde edilebilir. Oyun kartları KBD token ile takas edilir. Ayrıca oyun kârının bir kısmı, KBD token’larının geri alımı için kullanılacaktır.

Proje ekibi

 • CGO Shine: 15 yıldan fazla oyun geliştirme ve takım yönetim tecrübesi.
 • CTO Waza: Birden fazla AAA oyun projesinin geliştirilmesinde liderlik rolüne sahip, ana odağı oyun motoru.
 • Flyer (Game Designer): Dynasty Warriors ve Dragon Nest’in baş tasarımcısıydı.
 • Steven (Business): 2017 yılına kadar Wall Street’te çalışıyordu, daha sonrasında blok zinciri endüstrisine geçti. Bağlantıları iyi.
 • Jay (Marketing): Jay blok zinciri alanında pazarlama konusunda deneyimli. 2020 yılından beri ise GameFi projelerine odaklanmıştır.

Ayrıca proje ekibinin iş deneyimleri arasında Assasin’s Creed, Torchlight 2, Dota2, Dynasty Warriors ve Dragon Nest gibi dünya çapınca ses getirmiş yapımlar var.

Ekibin çalıştığı yapımlar:

Yol haritası

 • 2022 Şubat: İlk halka arz ve listelenme, NFT ön satışları, Kyberdyne alfa versionu.
 • 2022 Mart: Hem PC hem de mobil için resmi oyun başlangıcı ve çoklu dil desteği.
 • 2022 Mayıs: Merkeziyetsiz yönetişim ve oylama, Metaverse entegrasyonu ( oyuncular kendi eşsiz NFTlerini tasarlayabilecek.)
 • 2022 Eylül: Metaverse entegrasyonu (oyuncular kendi merkez üslerini oluşturup onlar için savaşabilecek.)

Yatırımcılar ve partnerler

 • Yatırımcılar arasında: FNVentures, Dreamboat Capital
 • Partnerlikler arasında ise : Infinity Pad, Synapse Network, MH Ventures var. Oyun başlangıcı için ise Gamestarter ile anlaşmaya varılmış.

SHO/IGO bilgileri

 • Ticker: KBD
 • SHO/IGO fiyatı: 0.045$
 • SHO 17 Şubat 2022 tarihinde InfinityPad platformunda gerçekleşecek.
 • IGO 25 Şubat 2022 tarihinde GameStarted platformunda gerçekleşecek.

Proje linkleri

Web: https://kyberdyne.games
Twitter: @kyberdyne
Discord, Telegram ve diğer tüm linkler: https://linktr.ee/kyberdyne

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Her kullanıcı kendi araştırmasını yapmalıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğabilecek riskler karşısında sorumlu tutulamaz.Sponsorlu

#AAA #oyun #stüdyosundan #NFT #tabanlı #oynakazan #oyunu #KyberDyne

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu