Akademi

Acımasız Kayıp Açıklanırken MicroStrategy Dip Satın Aldı

Halka açık şirket, Ağustos 2020’den bu yana kripto para biriminde agresif bir yatırımcı oldu ve son rakamlar, 125.051 BTC’yi yedekte tuttuğunu ortaya koyuyor.

MicroStrategy, bir yenisini daha yakaladığını duyurdu. 660 BTC yaklaşık olarak 25 milyon dolar — Bitcoin başına yaklaşık bir fiyat 37.878 $.

Halka açık şirket, Ağustos 2020’den bu yana kripto para biriminde agresif bir yatırımcı oldu – ve son rakamlar, 125.051 BTC yedekte.

MicroStrategy’nin Bitcoin alımlarının çoğu, önemsiz tahvillerin kullanılmasıyla kolaylaştırılmıştır. Bazı eleştirmenler, bu borçla ilgili endişelerini ve Bitcoin’in fiyatının altına düşmesi durumunda olası sonuçları dile getirdi. 30.000 $.

Bununla birlikte, CEO Michael Saylor, dijital varlığın enflasyona karşı güçlü bir korunma olarak kaldığında ısrar ederek, şirketin ne olursa olsun BTC’sini elinde tutmayı planladığını defalarca söyledi.

Rakamları derinlemesine incelediğimizde MicroStrategy’nin yüksek riskli bahsi şu ana kadar meyvesini veriyor gibi görünüyor. Toplam ücretli 3,8 milyar dolar şimdiye kadar BTC için nakit olarak ve yazı yazarken buna değer 4,8 milyar dolar – Tarafından %27.5 kağıtta.

Ama burada bir gerçeklik kontrolü yapalım. BTC tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken $68.700 geçen Kasım, bu rakam yukarıda olurdu 8 milyar dolardolayısıyla yatırımın değeri önemli ölçüde düştü.

Ve MicroStrategy’nin 2020 alımları kesinlikle kazançlı olsa da, 2021’de her bir Bitcoin için ödenen ortalama fiyat $48.710 — BTC’nin şu anda işlem görmekte olduğu düşünüldüğünde endişe verici bir trend dönüşü 10.000$ bunun altında.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

MicroStrategy’nin halka açık bir şirket statüsü, Bitcoin satın alındığında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu bilgilendirmesi ve hissedarlara her mali çeyreğin sonunda kriptosunun performansı hakkında bir fikir vermesi gerektiği anlamına gelir.

Bu hafta, MicroStrategy’nin göz sulandıran bir bozulma kaybı yaşadığını öğrendik. 146.6 milyon dolar 2021’in 4. çeyreğinde – geçen bir buçuk yıldaki toplam ücretleri alarak 901 milyon dolar.

Değer düşüklüğü kayıpları bir varlığın değerindeki düşüşü gösterir, ancak elbette bu kayıplar BTC satılana kadar gerçekleşmez.

MicroStrategy, daha da fazla Bitcoin satın almanın ve kriptoyu kasasına koymanın yeni yollarını bulmaya kararlı olsa da, bu rakamlar yatırım yapmayı düşünen işletmeler için pek çekici olmayacak.

Undeterred, MicroStrategy dün, Michael Saylor ve Jack Dorsey’in açılış konuşmacıları olarak yer aldığı bir Bitcoin for Corporations etkinliği düzenledi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu