Kripto Para

ATOM, önümüzdeki hafta için daha fazla talep getirmek için bu seviyeyi geçebilir mi?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Son iki hafta, fiyat çizelgelerinde Cosmos için oldukça dalgalı geçti. Son birkaç gün içinde kesinlikle bir miktar yükseliş ivmesi oldu ve ATOM fiyatlarını yükseltmek için talep devreye girdi. Kısa vadede bu yükselişin devam etmesi bekleniyor.

ATOM-1H

Kaynak: TradingView’de ATOM / USDT

Yukarıdaki 1 saatlik ATOM grafiğinde ATOM fiyatı için geçen haftaki bazı önemli dönemeçlere değinildi ve açıklandı. Yazma sırasında ATOM’un buna karşı bir yükseliş eğilimi vardı. 33.19 dolar ve 25.36 dolardaki yüksek ve düşük salınımlara dayalı olarak, bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi (sarı) çizildi. ATOM, %23,6 geri çekilme seviyesinin üzerine çıktığında, daha fazla kazanç olasılığı arttı.

27.65 dolar seviyesi (yeşil noktalı) kırıldığında piyasa yapısı düşüşten yükselişe geçti ve fiyat bu seviyeyi daha yüksek bir dip oluşturmak için tekrar test ettiğinde, kısa vadeli bir yükseliş yapısı güçlendi.

Önümüzdeki birkaç saat içinde benzer bir şey olabilir. Fiyat %50 geri çekilme seviyesini (29.28 $) aştığında, bunu tek bir seansta yaptı ve 29.81 doları kırarak 30,2 dolara ulaştı. Böyle bir mum, oldukça yukarı yönlü olmasına rağmen, fiyatın bir kez daha 29.28 dolar seviyesini geçmesi, likidite toplaması ve 31.51 dolardaki direnç bandına doğru daha da yükselmesi olasılığını da sundu.

Akılcı

Cosmos yakın vadede yükseliş belirtileri gösterdi, bu desteğin olası bir yeniden testine dikkat edin

Kaynak: TradingView’de ATOM / USDT

1 saatlik RSI, 70’in üzerinde aşırı alım bölgesindeydi. Bu tek başına bir geri çekilmeyi gerektirmez ve yalnızca önceki günün yükseliş gücünü vurguladı. Kümülatif Delta Hacmi göstergesi, ATOM 33 dolardan 25,36 dolara geri çekildiğinde satış hacminin mevcut olduğunu ancak oldukça yoğun olmadığını gösterdi. Ayrıca, son birkaç günde istikrarlı alım hacmi gördüğünü de gösterdi.

CMF göstergesi tarafsız bölgedeydi ancak son birkaç saattir tırmanıyor. +0.05’in üzerine çıkabilirse, önemli bir sermaye akışının bir kez daha piyasaya yönlendirildiğini, yani alıcıların bir kez daha güçlü olduğunu gösterecektir.

Çözüm

Talebi test etmek için 29.28 $ ‘lık bir yeniden test ve ardından 32 $’ a doğru bir hareket, önümüzdeki birkaç gün içinde ATOM için bir yükseliş senaryosuydu. Böyle bir hareket muhtemel görünüyordu, ancak Bitcoin’in de piyasa üzerinde bir etkisi olabilir. BTC için 43 bin – 42 bin doların altındaki bir hareket Cosmos’u da aşağı çekebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu