Kripto Para

AVAX’ın fiyatı için “Bitstamp etkisi”nin işe yarayıp yaramadığını belirlemek

DeFi dünyasının en hızlı büyüyen blok zincirlerinden biri olan Avalanche, bu alanda lider olarak kendisini sağlamlaştırdı. Ergo, eşit derecede hızlı benimsenmesi gerçekten şaşırtıcı değil.

Ancak, hakim piyasa koşulları nedeniyle, yatırımcının Avalanche’a karşı şu anki tepkisi endişe verici olabilir.

Bitstamp’a çığ geliyor

Bugün Bitstamp, WTBC ile birlikte borsaya Avalanche’ı ekledi. Ne yazık ki, AVAX beklendiği gibi tepki vermedi. Fitiller son 24 saatte 76$’a ulaşsa da, basın zamanında 72$’dan işlem görüyordu.

69,5 dolarlık kritik destek test edilmeye devam ederken, AVAX uzun vadede bir düşüş trendi takozu içinde kaldı. Bu, altcoin bunu ihlal etmedikçe AVAX’ı Mart ayının sonuna kadar 80 doların altında tutabilir.

Genellikle, dünya çapında yüzlerce kripto para borsası olduğu için bir listeleme büyük bir anlaşma olma eğiliminde değildir. Ancak, AVAX söz konusu olduğunda, önceki listelerin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi oldu.

Aralık ayında, iki farklı kripto borsası, AVAX’ı ticarete açık varlıklar listesine ekledi.

Dünyanın üçüncü en büyük kripto borsası FTX, 11 Aralık’ta alternatifi listeledi. FTX’i 21 Aralık’ta AVAX’ı listeleyen Kraken izledi.

Listeleme sırasında, AVAX 11 Aralık’ta %7,11 ralli yaptı ve Kraken listelediğinde %8,67 daha yükseldi.

Çığ fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Ancak, Bitstamp’ta AVAX için para yatırma ve çekme işlemleri yalnızca 10 Mart’ta başladığından, belki o zaman bazı olumlu fiyat hareketleri görebiliriz.

Öyle olsa bile, yatırımcılardan gelen iyimserlik eksikliğinin yanı sıra Avalanche, DeFi cephesinde de bir aktivite eksikliği görüyor. Zincirde kilitli toplam değer 8,1 milyar dolardan 10,66 milyar dolara çıkarken, benzersiz günlük mevduat sahipleri basamaklanıyor.

Kasım ayında, Çığ köprüsünde düzenli olarak 2.000’den fazla mevduat sahibi vardı. Bu rakamlar o zamandan beri 283’e düştü.

Çığ köprüsü günlük mevduat sahipleri | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Ardından toplam işlem hacmi de 4 ayda 430 milyon dolardan 77 milyon dolara düştü.

Kapsamlı düşüşün yatırımcıları kripto pazarından uzak tuttuğu göz önüne alındığında, altcoinlerin bir toparlanma rallisini tetiklemek için listelemeden daha fazlasına ihtiyacı olabilir.

çığ işlem hacmi | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu