Kripto Para

AXS artık bir senaryo gerçekleşirse bu fiyat seviyesini gözetlemek için iyi bir konumda

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Axie Infinity (AXS), 6 Kasım’da ATH’sine ulaştıktan sonra azalan bir kanalda gerilemeye başlarken, ayılar önemli 46 dolarlık desteği test etmeye devam etti.

Boğaların altı aydan fazla bir süredir olduğu gibi bu desteği destekleyebileceğini varsayarsak, sıkı bir aşamaya girmeden önce 54 dolara doğru desenli bir kırılma olası görünüyor. Ancak, %78,6 Fibonacci desteğinin altındaki herhangi bir yakınlık, kendisini Bollinger Bantlarının (BB) ortalamasına doğru çekmeden önce 43 dolarlık bir yeniden teste katkıda bulunacaktır.

Basın zamanında, AXS son 24 saatte %2,2 düşüşle 48,4 dolardan işlem görüyordu.

AXS Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, AXS / USD

Alt, değerinin yaklaşık %74.4’ünü (6 Kasım’dan beri) kaybederken ve 24 Şubat’ta altı ayın en düşük seviyesine dokunduğundan, geri çekilme aşaması günlük grafikte birkaç aşağı kanalı (beyaz) işaretledi. Sonuç olarak, AXS, BB ortalamasının üzerinde yüzmek için mücadele etti.

Bu yörünge nedeniyle, AXS hayati %61.8 Fibonacci seviyesini ve kritik Kontrol Noktası’nı (kırmızı) 50 dolar civarında kaybetti. Düşüş %78.6 Fibonacci seviyesinde durdu. Boğalar daha fazla kontrol vermekten kaçınırken, ayılar bu seviyeyi aşmaya heveslidir. Böylece alıcılar ve satıcılar arasında 46-50 dolar aralığında güçlü bir çatışma yaratıyor.

Alıcılar bu aralığı savunamazlarsa, yükselişin yeniden canlanmasından önce BB’nin alt bandının potansiyel olarak yeniden test edilmesi muhtemeldir. Ayrıca, tarihsel davranışı göz önüne alındığında, boğalar bir canlanmayı teşvik edebilir ve Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) üzerinde kapanmaya çalışabilir. Her iki durumda da, RSI’sinin yükseliş trendi göz önüne alındığında, 54 dolarlık bölge için olası bir test potansiyeli var.

Akılcı

Kaynak: TradingView, AXS / USD

Geçen ay, RSI daha yüksek diplere işaret ederken, AXS 46 dolarlık destek seviyesini test etmeye devam etti. Bu yörünge, alıcılar baskı oluşturmaya çalışırken potansiyel bir yükseliş ayrışmasının varlığını ortaya koydu.

Ayrıca OBV, aylık yükseliş trendine uyum sağlayarak bu okumayı yeniden teyit etti. Bununla birlikte, ADX’in sağlam bir toparlanmayı teyit etmek için hala pozisyonunu iyileştirmesi ve güçlü bir yön eğilimi göstermesi gerekiyor.

Çözüm

RSI ve OBV tarafından gösterildiği gibi satın alma baskısındaki temel artış göz önüne alındığında, POC’nin üzerinde olası bir kırılma, alt değerini BB ortalamasının testi için konumlandıracaktır. %78,6 desteğinin altında bir kapanış, söz konusu seviyeye yeniden canlanmadan önce daha fazla düşüşe neden olacaktır.

Ayrıca, alt, Bitcoin ile 30 günlük şaşırtıcı bir %91 korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, genel piyasa duyarlılığı ile birlikte Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, karlı bir hamle yapmak için çok önemli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu