Kripto Para

Binance, İngiltere düzenleyicilerini ‘endişelendiriyor’, borsa botları için çok büyüyor

2021’de Binance, yerel yasalara uymak için yargı yetkisinden sonra yargılanmaktan kovulduğu zaman manşetlere çıktı. Ancak 2022’de, bir zamanlar hedeflenen değişim için işler değişiyor mu?

O bloğa dikkat

Kripto devi Binance’in ödeme şirketi Paysafe ile yaptığı anlaşma, İngiltere merkezli bir bekçi köpeği ve İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi olarak tüyleri karıştırdı [FCA] endişelerini dile getirdi. Santander ve Barclays gibi İngiltere bankaları da Binance ve müşterileri arasındaki erişimi kesmek için harekete geçti. Sonuç olarak, birden fazla paydaş Binance’in Birleşik Krallık ödeme ağı kullanıcılarına erişebilmesi ve Binance kullanıcılarını bu çerçeveye dahil etmesi konusunda endişeli.

Ancak, birçok kişiyi şok eden şey FCA’nın yanıtıydı. Bir sözcü bildirildiğine göre,

“Binance ile ilgili endişelerimiz devam ediyor. Bu iş ortaklığına dair bir bildirim aldık ancak bu tür düzenlemelere itiraz etme yetkilerimiz sınırlı” dedi.

Bu, Binance’in nihayet botları için fazla büyüdüğünün bir işareti mi?

“Forbes” u kaldırmayın

İş ve finans haber şirketi, hem kripto gözlemcileri hem de günlük haber okuyucuları hayrete düşürdü. Forbes Binance’in şirketine 200 milyon dolarlık “stratejik yatırım” yaptığını ortaya çıkardı. Binance CEO’su Changpeng Zhao endişeli okuyuculara “editoryal bağımsızlığın her zaman kutsal olduğu ve her zaman kutsal kalacağı” konusunda güvence vermesine rağmen, medya uzmanları potansiyel çıkar çatışmasına dikkat çekti.

İkinci nokta, özellikle Binance’in dava açtığını hatırladığında anlatıyor. Forbes Bu, Binance’i “düzenleyicileri kasıtlı olarak aldatmaya” çalışmakla suçlayan bir makaleden kaynaklanıyordu.

Bu gerçekleri bir araya getirerek, kripto tüccarları ve gazetecilerin Binance’in gelecekteki ortaklıklarını daha yakından takip etmeleri gerekiyor, çünkü bunlar bir bütün olarak kriptonun benimsenmesini değiştirebilir.

Daha da önemlisi, paydaşların bireysel düzenleyicilerin borsa devi üzerindeki güçlerini kaybedip kaybetmediğini sorması gerekiyor.

Binance koşer durumda mı tutuyor?

Tüm söylenenler ve yapılanlar, Binance tartışmalarını geçmişte bırakmadı. İsrail’in düzenleyicisi Sermaye Piyasası Kurumu, İsrail merkezli kullanıcılara sunduğu hizmetler ve yasal izinler hakkında daha fazla bilgi almak için Binance ile iletişime geçti. Binance’in bölgede faaliyet göstermek için lisans başvurusunda bulunmadığı bildirildi.

İsrailli düzenleyicinin açıklamasının bir çevirisi,

“Sermaye Piyasasının müdahalesinin ardından Binance, bu aşamada biz lisans konusunu inceleyene kadar İsraillilere pazarlamayı ve İsrail’e odaklanan tüm faaliyetlerini durdurdu.”

Ancak Binance, basın zamanında henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu