Kripto Para

Binance’in Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonları 1 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı!

Binance Yakın zamanda Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu’nun (SAFU) 1 milyar dolarlık değerlemeye ulaştığını duyurdu. Platform, kullanıcılarının fonlarını korumak için Temmuz 2018’de acil durum sigorta fonunu kurmuştu. Kullanıcı çıkarlarını güvenlik ihlallerine karşı korumak amacıyla fonun önemli bir düzeye ulaşmasını sağlamak için Binance, işlem ücretinin belirli bir yüzdesini fona taahhüt etti.

Binance’in kurucusu ve CEO’su CZ, uzayda güven ve şeffaflık inşa etme ihtiyacından bahsederken, “Şeffaflık güven inşa etmenin önemli bir unsurudur, bu yüzden sigorta fonu cüzdan adresimizi yayınlıyoruz.” Binance ayrıca tüm merkezi borsaları, hükümetlere, düzenleyicilere ve önemli paydaşlara kripto alanında güveni, bütünlüğü ve şeffaflığı korumaya yönelik toplu taahhüdü göstermek için sigorta fonu cüzdan adreslerini yayınlamaya çağırıyor.

Sağlam bir uyumluluk programı

Platform, alandaki proaktif şirketler ve düzenleyici makamlarla birlikte sağlam bir uyum programı oluşturmaya olan bağlılığını defalarca göstermiştir. Uyumluluk ve işbirliği birbirine bağlı faktörler olsa da Binance, endüstrinin değerlerini organize etmek ve desteklemek için kurallar ve çerçeveler oluşturmak ve aynı zamanda sürdürülebilir büyüme için sağlam bir temel sağlamak için politika yapıcılar ve düzenleyicilerle proaktif olarak çalıştı.

Platformun bu konuda attığı önemli adımlardan bazıları şunlardır:

  • Dünyanın her yerinde faaliyet gösteren yargı bölgelerinde uyumluluğun korunmasına yardımcı olmak için uyumluluk ekiplerini geçen yıl %500 büyüttü.
  • Üst düzey düzenleyici rehberlik konusunda yardımcı olan uyumluluk danışmanlarıyla strateji oluşturma.
  • Kullanıcı korumasına ve güvenli bir kripto ortamına doğru bir adım olarak küresel KYC uyumluluğunu genişletmek.
  • Küresel kara para aklamayla mücadele uyumluluğu için en yüksek standartları karşılamaya yardımcı olan bir araç olan CipherTrace Traveler’ı dağıtma.
  • Binance, kolluk kuvvetleri ve daha iyi hükümetlerle işbirliği yapmak için ayrıca kendi Kolluk Kuvvetleri Talep Sistemini veya LERS’i başlattı. Bu, vakaları bireysel olarak incelemeye ve Kullanım Koşulları ve geçerli yasalar uyarınca yasal gerekliliklere göre bilgileri ifşa etmeye yardımcı olur.

Kullanıcı ilgisini akılda tutmak

Uyumluluk girişimlerinin yanı sıra Binance, kullanıcılarının çıkarlarını korumak ve onlara kripto alanında sorunsuz bir deneyim sunmak için ek yollar üzerinde de çalışıyor. Bir ekosistem sağlayıcısı olarak attıkları adımlardan bazıları şunlardır:

  • Bağımlılıkla mücadele bildirimlerinden ‘soğutma’ askıya alma özelliklerine kadar Binance, kullanıcıların sorumlu bir şekilde ticaret yapmalarını sağlamak için teknik ve eğitim önlemleri uygulayan ilk ve tek borsadır.
  • Donanım, uygulama tabanlı, SMS ve e-posta 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama yöntemleri vb. gibi kullanıcı tarafından erişilebilen güvenlik araçları. platformu korumaya ve kullanıcılar için güvenli bir ortam oluşturmaya yardımcı olur.
  • Kötü aktörlerin platformu kullanmasını önlemeye yönelik tek taraflı bir yaklaşımla Binance, siber suçlu gruplarını devirmek için yerel kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışır. Ayrıca şüpheli hesapları belirlemek ve devre dışı bırakmak için özel sektör zincir analiz şirketleriyle birlikte çalışırlar.
  • Binance Academy’de ücretsiz eğitim içeriği oluşturarak, Binance, hem ekosistem içindeki hem de dışındaki kullanıcılar için yalnızca kripto erişimini değil aynı zamanda okuryazarlığı da artırmak için kaynak ayırıyor.

Kapsayıcı bir P2P platformu

Binance’in P2P (eşler arası) kripto para birimi platformu, her hafta 1 milyondan fazla aktif kullanıcıyla geçen yıl önemli bir büyüme kaydetti. Platform, kripto ticaretine başlamak isteyen herkes için onu en uygun ve kullanımı kolay platformlardan biri haline getiren bir “nasıl işlem yapacağınızı seçin” yaklaşımını benimsiyor.

Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu, ekosistemde bütünlüğün korunmasını sağlamak için Binance tarafından alınan birçok girişimden biridir. SAFU’nun boyutunu yakından izleyerek platform, fonları takip edecek ve kullanıcıların çıkarlarını korumak için yeterli olduklarından emin olacaktır.

Binance hakkında daha fazla bilgi için lütfen kontrol edin resmi internet sitesi.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu