Akademi

Zincir Üzerindeki Analiz Son Dökümü Kimin Satın Aldığını Gösteriyor: IntoTheBlock

Uzun vadeli destekçiler biriktikçe büyük sahiplerinden dağıtım devam ediyor.

IntoTheBlock, kripto alanındaki en iyi haberlerin zincir üzerinde analizini sunar. IntoTheBlock’un makine öğrenimi algoritmaları, blok zincirinin halka açık yapısından yararlanarak, sektördeki büyük gelişmelere daha derin bir dalış sağlayan önemli verileri çıkarır.

ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı Kasım ayının başından bu yana, fiyatı geçen hafta görülen en düşük seviyelere toplamda %56 düştü. Şimdi fiyat yavaş yavaş yükseliyor ve istikrar kazanıyor gibi görünüyor, ne tür yatırımcıların düşüşü satın aldığını incelemek ilginç. Zincir içi analiz, hangi adreslerin ETH satın aldığını, bakiyelerini ve ne kadar süredir elinde tuttuklarını incelememize olanak tanır.

Bu konuda yararlı olan ilk gösterge, Tutma Süresi göstergesine göre bakiye. Toplam arzı, ETH’lerini ne kadar süredir tuttuklarına bağlı olarak üç adres grubuna böler.

Gösterge, son fiyat düzeltmesinde, bir yıldan uzun süredir elinde tutanların ( homurdananlar) şimdiye kadar toplam 52,39 milyon ETH ile en çok ETH biriktirenlerdir. Bu, en büyük ETH bakiyesine sahip gruptur ve şu anda ETH bakiyesine sahip toplam adres miktarı %44,51’dir.

Kruvazörler (bir aydan 12 aya kadar elde tutulanlar) toplamın %40,69’unu oluşturmaktadır. Tüccarlar olarak bilinen en spekülatif grup (ETH’yi sadece bir aylığına tutan), adreslerin sadece %14,80’ine sahip olan küçük gruptur.

6 Şubat 2022 itibarıyla, ETH IntoTheBlock Tutma Süresi göstergeleri aracılığıyla.

Sadece 30 günlük bir sürede, hodler olarak kabul edilen adresler %8,20 arttı. Bu yeni hodler’lar çoğunlukla, pozitif bakiye ile toplam adreslerin oranında %8,14 daha az olan kruvazör grubunun azalmasından geldi. Bu metrik, ETH ekosisteminin uzun vadeli destekçilerinin, bu yıllarda birkaç kez olduğu gibi, daha fazla ETH biriktirmeye ve bakiyelerini artırmaya devam etmek için fiyat düzeltmelerinden nasıl yararlandığını gösteriyor.

Bu fiyat düşüşünde en çok ETH biriktiren grubun satın alma gücünü sınıflandırmak da aynı derecede ilginç. bu Holdinglere Göre Bakiye göstergesi, adresleri saymak yerine, her adresin sahip olduğu bakiyeyi sayar. Bu şekilde, toplam ETH miktarı, ne kadar ETH bulundurduklarına bağlı olarak birkaç grupta sınıflandırılabilir.

Bu durumda ilk grup, adresleri 0 ile 0.01 ETH arasında olan gruptur. Gruplandırma, 0,01 ila 0,1 ETH’ye sahip olanlarla devam eder. Bu gruplama yöntemi, 100K ila 1M ETH’ye kadar olan adresler kategorize edilene kadar birkaç grup üzerinde yinelenir.

6 Şubat 2022 itibariyle, ETH IntoTheBlock sahiplik göstergeleri aracılığıyla.

Yeşil, bu son 30 gün içinde biriken grupları vurgular. Özellikle, 100 ETH’ye kadar bakiyesi olan adresler, bakiyelerini en çok artırıyor.

1 ila 10 ETH’ye sahip grup en baskın olan grup oldu, ancak aynı zamanda 1 milyon ETH’den fazla olan adresler veya 10k ile 100K ETH arasında dengesi olan grup gibi diğer “balina” grupları da aynı anda birikiyor. Bu transfer, kırmızı ile işaretlenmiş diğer grupların pahasına olmuştur.

çok ilginç ki en büyük bakiyeye sahip cüzdanların çoğu, dağıtım aşamalarında bakiyelerini düşürmeye devam ediyor. Büyük sahiplerden daha küçük sahiplere doğru ademi merkeziyetçilik, Bitcoin’in adımlarını tekrarlayarak zaman içinde yavaş yavaş gerçekleşiyor. Arz ne kadar çok dağıtılırsa, piyasa tek balina hareketlerine o kadar az bağımlı olduğundan, bu dağıtım aşamaları uzun vadede madeni para için net pozitif olarak kabul edilebilir.

Bir sonraki matriste görülebileceği gibi, ETH arzının çoğunluğu büyük bakiyelere sahip adreslerde yoğunlaşıyor:

6 Şubat 2022 itibariyle, ETH IntoTheBlock sahiplik göstergeleri aracılığıyla.

En zengin grupların her biri arzın %20’sinden fazlasını kontrol ediyor. Yüksek bir miktar olsa da bu yüzdelerin zamanla azalması beklenirken, daha düşük bakiyeli gruplar Ethereum’u desteklemeye ve daha fazla coin satın almaya devam ediyor. Ayrıca, programlanabilir para ve akıllı sözleşmelere dayalı, merkezi olmayan ve izinsiz bir ekonomik sistemin faydaları ve getirileri yeni yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir. CoinMarketCap, herhangi bir projenin başarısından veya özgünlüğünden sorumlu değildir, son kullanıcılar için tarafsız bir bilgi kaynağı olarak hareket etmeyi amaçlıyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu