Kripto Para

‘Bitcoin için iyi bir satın alma fırsatı mı?’ Analist, takip edebileceğiniz uzun vadeli planı açıklar

Kripto para piyasası, Rusya ve Ukrayna arasındaki son gerilimin ardından biraz acı çekti. Devam eden bu mücadelenin ortasında, kripto piyasa değeri neredeyse 200 milyar dolar kaybetti. Ancak, basın zamanında, piyasa toparlandı. %7 arttı. Ancak yine de belirsizlik hakimdi. Aslında, Bitcoin’in uzun süredir rakibi olan Gold, etkileyici adımlar attı.

tanımlama anı

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Wolf of All Streets podcast’inin sunucusu Scott Melker ile yaptığı röportajda kral parayla ilgili analizini paylaştı. Geleneksel pazarların oldukça önemli bir düzeltme için geciktiğini vurguladı. Ve bu kripto piyasasında da hissedildi. Rusya-Ukrayna haberlerinin ardından hem hisse senedi hem de kripto para piyasaları 24 Şubat’ta ağır bir darbe aldı.

Yine de, McGlone, bunun dijital varlık için bir ‘tanımlayıcı an’ olabileceğini kanıtlayabilir. Risklere rağmen, bu düşüşün, fonları bir kenara bırakan uzun vadeli yatırımcılar için “çok iyi bir satın alma fırsatı” olduğuna inanıyordu. Daha fazla yorum yaparak, kaydetti,

“Burada vurgulanması gereken en önemli şey, kriptolar ve Bitcoin hala riskli varlıklar ve birçok kazançtan vazgeçiyorlar. Hala orada daha fazla acı olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in 30.000 doların çok altına düştüğünü düşünmüyorum, 40.000 dolar civarında iyi bir direnç tutuyor.

Bunun nihayetinde uzun vadeli tüccarlar için Bitcoin için çok iyi bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyorum. Tarihte belirleyici bir an olarak değerlendirilecek.”

Bununla birlikte, Ukrayna’nın çatışmasının arkasında bir varlığın net bir kazanan olduğunu belirtmek ilginçtir.

Gol mü, Altın mı?

Altın, diğer varlıkların çoğu değer kaybederken listelerde yükseldi. Nitekim altın fiyatı 24 Şubat’ta 13 ayın zirvesine tırmandı.

Kaynak: Bloomberg

Altın burada net bir kazanan oldu. Aslında, ons başına 2000 doları geçmeye hazır görünüyordu. Altın 25 Şubat’ta 1.974 dolara kadar çıkarak Eylül 2020’den bu yana en yüksek seviyeyi gördü. Burada McGlone yineledi,

“Altın, ons başına 2000 doların üzerinde kalıcı bir kırılma için çok gecikti, bunun için çok uzun zamandır arıyorduk, ne yazık ki, bu böyle işliyor, piyasalar sizi alt üst ediyor, inanmamanızı sağlıyor ve sonra patlıyor, bu yüzden çok gecikti. ”

Bu arada, eski bir Merrill Lynch tüccarı olan Tom Essaye, Gold’u olgun bir varlık olarak tasvir etti.

“Altın şu anda tam olarak yapması gerekeni yapıyor, ancak çok daha olgun bir varlık ve nasıl işlem gördüğüne dair bu tür çatışmalarda kanıtlanmış bir geçmişi var.”

Devamında şunları ekledi:

“Bitcoin ilk kez potansiyel olarak büyük bir küresel çatışmayla karşılaştı ve hisse senetleri baskı altında olduğu sürece düşüşlerin devam etmesini bekliyorum.”

İlginç bir şekilde, yazının yazıldığı sırada Altın, ‘Piyasa Değerine göre sıralanan Varlıklar’ listesinde ilk sırada yer aldı. Referans olarak, Bitcoin 9. sıradaydı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu