Kripto Para

%8 rallisinden önce köpekbalığının üzerinden atlayan UNI balinalarının psikolojisi

27 Şubat’ta, daha geniş kripto piyasası, yönetim kurulu genelinde önemli kayıplar kaydetti. Ancak, Uniswap [UNI] daha geniş pazarın ipuçlarına karşı savaşan birkaç altcoinden biriydi. Aslında, bir toparlanma rallisi kaydetmeyi bile başardı. Yine de, bir kohortun büyük bir fırsatı da kaçırdığını belirtmek ilginçtir.

Balinalar çok hızlı atladı

Uniswap’ın performansı aylardır bir sıkıntı içinde. UNI güçlü bir iyileşme sağlayamadı. Sonuç olarak, kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 43 dolardan 10 doların altına düştükten sonra, en büyük UNI sahiplerinden biri ayrılmaya karar verdi.

24 Şubat’ta yaşanan olaylar yatırımcıları panik satışlarına sevk etti. Aslında, birçok yatırımcı, UNI daha fazla düşmeden kayıpları azaltmanın daha iyi olduğunu düşündü.

Böylece, ertesi gün UNI %4,7’lik bir zam yayınlar yapmaz, balinalar varlıklarını satmaya karar verdi. Bunu yaparken, sadece erken satmakla kalmadılar, aslında zarara sattılar. 1 milyar dolar değerindeki yaklaşık 113 milyon UNI, 518 milyon dolar değerindeki 54.33 milyon UNI’nin balina satışı olduğu kayıplara uğradı.

Uniswap balina çıkışları | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Uniswap balinaları, Uniswap’ın bir milyar UNI arzında halihazırda %54,76’lık önemli bir baskınlığa sahiptir. Ayrıca, HODLer’lar tüm arzın %37,12’sine sahip olduklarından, bu balinaların çoğu uzun süreli balina sahipleridir.

Uniswap yatırımcı dağıtımı | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Böylece balina satışları, LTH balinalarından yapılan satışları da içeriyordu. Bu satış nedeniyle tüketilen gün sayısı 28,58 milyar günü geçti. Bu, Uniswap’ın tarihindeki en önemli LTH satışı oldu.

Uniswap LTH satışı | Kaynak: Santiment – AMBCrypto

Ne yazık ki, yukarıda bahsedilen satış çılgınlığından sadece 24 saat sonra, beklentilerin aksine, UNI piyasa oranlarını yendi ve neredeyse %8 ralli yaptı.

Altcoin, düşüş eğilimini yükseliş eğilimine çevirmede de çok başarılı oldu. Ayrıca, MACD göstergesinin önerdiği gibi, bir ay sonra yükseliş geçişini işaret etti.

Uniswap Fiyat İşlemi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Özellikle, Uniswap sürekli bir iyileşme sağlayabilirse, diğer yatırımcıları daha iyi bir fırsat için HODL’ye teşvik edecektir. Bunu yaparken, UNI aynı zamanda daha yeni yatırımcıları da çekebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu