Kripto Para

Bitcoin maksimalist ‘sh * tcoin’ Cardano’yu çöpe attı – Topluluk nasıl tepki verdi?

Kripto meraklıları Cardano’ya iki farklı bakış açısıyla bakıyor. Bir grup, platformun etkileyici gelişmeleri sayesinde her zaman önemli bir güvene sahip olmuştur. Geliştiriciler, ölçeklendirme endişeleri üzerinde çalıştı ve işlemlerin hızını artırdı.

Aksine, pek çok kişi Cardano’yu hala bir boktan para olarak görüyor. Bunu yaparken, bu grup gerçek hayattaki herhangi bir yardımcı programın sözde eksikliğini hedefler.

Cardano’ya kim gülüyor?

Popüler Bitcoin podcast sunucusu Peter McCormack, son zamanlarda kripto para birimine ‘shitcoin’ olarak atıfta bulunarak ikinci kategoriye giriyor.

“Cardano nesnel olarak bir boktan paradır” Bitcoin’in Yaptığı podcast sunucusu, 7 Mart’ta, takma adlı Twitter kullanıcısı “ADA balinası”nın altcoin’e karşı ön yargısını vurgulamasının ardından tweet attı.

Yukarıda bahsedilen ekran görüntüsü iki farklı anlatının altını çiziyor.

Sağdakine göre, McCormack, Cardano’nun “sahte bir proje” olduğuna inanıyor ve podcaster, “Shitcoiners bile Cardano’ya güler.Daha sonraki bir tweet’te, 4 yaşındaki çocuğunun kimsenin Cardano kullanmadığını düşündüğünü söyledi.

Buna ek olarak, Cardano şilinlerinin “yeni Nano şilinler” olduğunu iddia etti. Aslında McCormack, teknolojinin ve sözde 5 milyon Afrikalının işe alınmasının Cardano’nun “aptal bir bok parası” olarak nitelendirdiği iddiaları haklı çıkardığına inanıyor.

Amacı ne? Pek çok kişi Cardano’yu, çok az değeri olan veya gerçek hayatta hiçbir faydası olmayan bir kripto para birimi olarak anıyor. Aslında, birçoğu Cardano’yu “Blockchain Hayaleti” olarak etiketledi. Diğerleri, blok zincirinde çalışan varlık veya dApp eksikliği nedeniyle onu çarptı.

Yine de Cardano topluluğundaki birçok kişi blok zincirini desteklemeye devam ediyor. Söylemeye gerek yok, McCormack da yeni başlayan yatırımcıların böyle olduğunu iddia ederek bundan da memnun değil. tahrip etmek Bitcoin’in görüntüsü.

‘Maksimalist’i dövmek

Yine de söylediklerinin doğruluk payı var mı? Onun rantlarının bir temeli var mı? Bir topluluk üyesine göre, McCormack’in Cardano anlayışı alt çizginin çok altında. Bir diğeri iddia etti,

“Cardano, bitcoin’den farklı bir sorunu çözüyor – sizin aksine, Charles Bitcoin başarısını kutluyor ve yalnızca inandığı alanlara işaret ediyor.”

Diğerleri, Cardano için pazarın gelecek vaat eden blok zincirlerinden biri olarak bir dava açmak için birkaç avantajı vurgulamaya devam etti.

Bunların arasında, rapor edilen sıfır hack’li güvenlik özellikleri, düşük işlem ücretleri ve “Bitcoiner’ların sadece hayalini kurduğu” ölçeklendirme çözümleri var. Hatta bazıları, yeni yatırımcıların Bitcoin ve/veya Ethereum yerine Cardano’yu tercih etmelerinin nedeninin bu olduğunu savundu.

Bu, ADA’nın birkaç haftadan kısa bir süre önce işlem etkinliği (düzeltilmiş işlem hacmi) açısından ETH ve BTC’yi geçmesiyle kanıtlanabilir.

Son olarak, amiral gemisi ağının üstüne basılan takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) sayısı çapraz 800.000 işareti de kripto para birimi ağındaki aktivite arttıkça arttı.

Ancak bu kadar etkileyici bir profile rağmen, ADA’nın fiyat hareketi ezici oldu. # 8’inci en büyük token, basın zamanında %2,5’lik yeni bir düzeltme yaşadı ve 0,8 doların altına düştü.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu