Kripto Para

Bitcoin’in en son ‘ayırma’sını yayınlayın, işte 42.000 dolara hareketten önce yapılması gerekenler

Bitcoin’in fiyatının grafiklerde daha yükseğe çıkması için ağırlığı kesmesi gerekiyor. 20 Şubat’taki son kaza tam da bunu yaptı. Bu nedenle, piyasa katılımcıları, boğaların en azından kısa vadede kontrolü ele geçirmesini ve bunun bir yükseliş trendi ile sonuçlanmasını bekleyebilirler.

Teknikler ve zincir üstü ölçümler uyumlu

Bitcoin’in fiyatı 20 Şubat’ta %5.4 düştü ve yükseliş görünümünü tetiklemenin anahtarı olabilecek kritik bir destek alanını deldi. Bu hareket iki ana amaca hizmet etti – 4 Şubat’ta yaratılan gerçeğe uygun değer boşluğunu doldurmak ve 38.006 $ ile 39.332 $ arasında değişen dört saatlik talep bölgesini yeniden test etmek.

BTC’nin kısa vadeli geleceği, bu aşağı hareket nedeniyle yükseliş gösteriyor ve muhtemelen 43,385 dolara yükselmeye başlayacak. Bu hedef muhafazakar bir yaklaşımdan gelse de, yükseliş trendi 45.542 dolara kadar uzayabilir ve toplam kazançları %16’ya itebilir.

Kaynak: BTC / USDT, TradingView

Teknikler aşırı yükseliş eğiliminde görünse de zincir üstü ölçümler iddiayı destekliyor. Hacim ve Açık Faiz endeksleri, BTC’nin neden daha yüksek olabileceğini göstermede çok önemli bir rol oynamaktadır. BTC için Açık Pozisyon, son beş gün içinde 2,37 milyar dolardan 2,07 milyar dolara düştü. Bu %12’lik düşüş, aşırı kaldıraç kullanan trader’ların son düşüşle kafalarının karıştığının bir işareti.

Bu tasfiye, özellikle BTC’nin hacmindeki ani artışla birleştiğinde, BTC’nin daha da yükselmesine izin veriyor. Hacim aynı dönemde 1,03 milyar dolardan 2,03 milyar dolara yükseldi.

Daha büyük bir resim POV’dan, Açık Pozisyon ve hacim arasındaki bu ters ilişki, kısa vadeli yatırımcıların tasfiyesini gösterirken, uzun vadeli yatırımcılar birikim yapmak için avantaj sağlar.

Kaynak: Skew

365 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) metriği, sahipler arasındaki eğilimi belirlemede önemlidir. Bu zincir içi endeks, yıl boyunca BTC satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını belirlemek için kullanılır.

Negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararına satış yaptığını gösterir. İlginç bir şekilde, uzun vadeli yatırımcılar, satış potansiyelinin düşük olduğu veya hiç olmadığı bu koşullarda birikim yapma eğilimindedir. Bu nedenle, -%10’un altındaki herhangi bir MVRV değeri genellikle bir fırsat bölgesi olarak adlandırılır.

BTC için 365 günlük MVRV şu anda %-19,5 civarında seyrediyor. Bu, uzun vadeli yatırımcıların biriktiğinin bir işaretidir.

Kaynak: Santiment

Şimdi, işler Bitcoin’in fiyatını arıyor. Bununla birlikte, BTC’yi talep bölgesinin alt sınırının 38.006 $’ın altında dört saatlik bir mum çubuğu üretmeye iten satış baskısındaki potansiyel bir artış, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Bu gelişme potansiyel olarak %6’lık bir çöküşü tetikleyebilir ve BTC’yi 35.719 dolarlık destek seviyesini yeniden test etmeye zorlayabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu