Kripto Para

Cardano: Önümüzdeki haftalarda dipten satın almalı mı yoksa ripi satmalı mı?

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

USD Tether’in hakimiyeti %5’i aştı. Bitcoin’in 29 bin dolardan ve Cardano’nun 1 dolardan işlem gördüğü Temmuz ayı ortasında yüzde 5,3 seviyesindeydi. Bu çok önemli psikolojik destek seviyesi son günlerde yerini aldı ve ayılar bir kez daha yükselişe geçti. Satıcılar, Kasım ayı başlarında 1,94 dolarlık destek seviyesi dirence çevrildiğinden beri Cardano’nun satıcı ağırlıklı bir pazar olduğunu defalarca gösterdiler.

ADA-12H

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

ADA için düşüş eğilimi Kasım ayının başından beri mevcut. Şubat ortasında, boğalar kısa vadeli piyasa yapısını yukarıya çevirmeye çalıştığında ancak 1,2 dolardan yoğun satışla karşı karşıya kaldığında 1,2 dolar seviyesi destek olarak yeniden test edildi. Bu, fiyatın yükselen bir kanal (beyaz) içinde birkaç hafta işlem gördüğü zamandı.

1.2 doları geçememesinden bu yana, fiyat Ocak ayında bu seviyenin tekrarlanan testleri nedeniyle zayıf bir destek seviyesi olan 1-$’a düştü. Piyasa genelindeki korku, ADA’yı 1 doların altına itti. Öncelikle 0,91 dolar seviyesinin altında (Ocak ayının en düşük seviyeleri) ve o zamandan beri 0,91 dolar direnç olarak yeniden test edildi.

%27,2’lik (sarı) Fibonacci uzatma seviyesi 0,52$’da yatıyor ve 0,81$ ve 0,69$ arasında önem seviyeleri bulunuyor.

Akılcı

Cardano: Önümüzdeki haftalarda dipten satın almak mı ripi satmak mı?

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

RSI, Şubat ayında nötr 50’nin üzerine çıkmaya çalıştı, ancak 60’ı geçemedi – bu nedenle, Şubat başındaki sıçramaya rağmen momentum son haftalarda “güçlü yükseliş” eşiğini geçmedi. Yazma sırasında, RSI aşırı satım bölgesinden sıçradı ve önümüzdeki günlerde yükseliş eğilimi gösterebilir.

Müthiş Osilatör, geçen hafta düşüş momentumu tırmanırken histogramında kırmızı çubuklar kaydetti ve CDV de satış hacminin baskın olduğunu gösterdi. Chaikin Para Akışı da -0.05’in altındaydı.

Çözüm

Genel olarak, göstergeler ADA üzerinde düşüş momentumu ve önemli satış baskısı gösterdi. 0,91 dolar veya 0,81 dolar seviyelerinin olası bir yeniden testi, bir açığa satış fırsatı sunabilir. Uzun vadeli yatırımcılar, grafiklerdeki madalyonun piyasa yapısından etkilenmeyecek ve riskten kaçınan yatırımcıların bu yapının değişmesi için bir süre beklemeleri gerekebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu