Kripto Para

Cardano’nun son hamlesi ADA’nın fiyat listelerini yükseltmesine yardımcı olacak mı?

Kripto pazarında bir aydan fazla süren düşüşün ardından, bazı kripto para birimleri yeni bir toparlanma turu başlattı. Bunlar arasında Cardano (ADA) en önde gelen kripto para birimlerinden biridir. Protokol, fiyatının karşılığını vermemesine rağmen, yıllar içinde etkileyici gelişmeler kaydetti.

Daha fazla ölçeklendirme

Cardano, yıllar içinde ana ağında artan baskıya tanık oldu. Artık gerçek kitlesel benimsemeye ulaşmak ve uygulamalar ve hizmetlerden oluşan küresel bir finansal sistemi desteklemek için iş hacmini ölçeklendirmek gerekliydi. Cardano, en son geliştirmesinde bir ölçeklendirme çözümü olan Orbis’i tanıttı.

Cardano (ADA) için zk toplamalarından yararlanacak şekilde ayarlanmış ilk ölçeklendirme çözümüdür. zkSNARK’ları (Özlü, Etkileşimsiz, Bilgi Argümanı) içerecektir. Zincir içi ve zincir dışı modüller arasında iki yönlü etkileşim gerektirmeyen bir tür sıfır bilgi kanıtı. Diğer zk tabanlı çözümlerde olduğu gibi, Orbis’teki işlemler de zincir dışı gerçekleşecekti.

Eh, söz konusu protokoldeki mevcut talep göz önüne alındığında, Cardano’ya çok ihtiyaç duyulan desteği verecektir. Orbis ekosistemi, kullanıcıların en üstünde Katman üç çözümleri oluşturmasına olanak tanır. Ergo, ölçeklenebilirliğin avantajlarını kanıtlıyor. Ayrıca, dApp’lerin Cardano’nun birinci katman güvenlik garantilerinden ödün vermeden çok daha fazla verimin keyfini çıkarmasını sağlayacaktır.

İyi bir başlangıç

IntoTheBlock verilerine göre Cardano’nun büyük işlemleri son 24 saatte yaklaşık %175 arttı. ADA fiyatı, 24 Şubat’ta 0,74$’a kadar düştükten sonra son toparlanma girişimini sürdürüyor.

kardano ”köpekbalığı adresleri10.000 ila 100.000 ADA tokeni tutmak, Cardano’nun toplam 34.12 milyar ADA arzının neredeyse yarısını biriktirdi. Cardano sahipleri tarafından tutulan ADA bakiyesi, 10 milyar işaretinin üzerine çıktı. Aralık 2019’dan bu yana en yüksek artış oldu.

Kaynak: Santimetre

Son beş hafta içinde, bu adresler toplamda %6 daha fazla katkıda bulundu. ADA arz. Aslında, amiral gemisi madeni para sadece 24 saat içinde %11’den fazla arttı. Şimdi bunu katalizör olarak kullanmakla birlikte, buradaki ilgili soru şudur: 7. en büyük madeni para 1 doları geçebilir mi?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu