Kripto Para

Cronje’nin çıkışından sonra FTM, YFI çevresindeki FUD’deki tüm düşüş

Kişiliklerin üstün olduğu kripto endüstrisinde, işe alımlar ve işten çıkarmalar çok önemli. Basın zamanı itibariyle, iki büyük oyuncu oyundan çıktıklarını – muhtemelen sonsuza dek – duyurduklarında, birkaç kripto ve DeFi topluluğu şok edici bir darbe aldı.

Şarkı söyle, benim DeFi meleğim!

Fantom Vakfı teknik danışmanı Andre Cronje ve Anton Nell, diğerlerinin yanı sıra Fantom, Yearn ve Solidly toplulukları zor durumda kaldı., sFantom Vakfı’ndaki enior çözümler mimarı, kriptodan ayrıldıklarını duyurdu. Nell’in Twitter hesabı.

ayrıca Nell beyan 3 Nisan 2022’de yaklaşık 25 “uygulama ve hizmetin” sonlandırılacağı. Anlaşılır bir şekilde bu bir panik fırtınasını tetikledi.

Daha önce bunun işaretleri var mıydı? Ocak 2022’nin sonlarında Cronje, kriptodaki zengin hızlı planlarla ilgili hayal kırıklığını dile getirdiği bir tür açık mektup kaleme aldı ve inşa ederken vizyonunu takip etmek için mücadele ettiğini söyledi. Ayrıca, daha önce Twitter hesabını silmiş ve LinkedIn profilini güncellemiştir.

Kullanıcılar, bundan sonra ne olacağını anlamaya çalışırken, ihanetten sıkıntıya kadar çok çeşitli duyguları ifade ettiler.

Çıkış, ayılar tarafından takip edildi

Fantom Vakfı, korkmuş yatırımcılara Cronje’nin ayrılmasına rağmen 40’tan fazla kişinin hala projeler üzerinde çalıştığını hatırlatan bir açıklama yapmakta gecikmedi.

Ancak, bazı rakamlar kendileri için konuşur. Yearn Finance’in YFI tokeni son 24 saat içinde %10.04 hızla yükseldi ve yayın sırasında 18.028,28 dolardan kan kaybediyordu. Bu arada Fantom’un FTM’si %15,29 düşüşle 1,42 dolarlık bir fiyata ulaştı.

Genel olarak, FUD toplulukları sert bir şekilde vurmuş gibi görünüyor. Hatta Cronje ve Nell’in panik satışını körükleyebilecek toplulukları halıya çektiği iddiaları bile vardı.

Öte yandan, Santiment’ten gelen verilere bakıldığında, ağırlıklı duygu çok fazla değişmemişti. Bunun bir zaman meselesi olması mümkündür, ancak Fantom için ağırlıklı duygu, öforik ani artışlarla birleştirilmiş hafif olumsuzluğun bir kombinasyonu gibi görünüyor.

Kaynak: Santiment

Aslında, projeye hâlâ inanan bazıları bunu dipten satın almak için bir fırsat olarak görebilir. Santiment verileri, fiyat düştükçe, aktif adreslerin sayısında büyük bir artış olduğunu ve basın zamanında 200’den fazla kaydedildiğini gösterdi.

Ancak, bu aynı zamanda yatırımcıların dışarı çıkmak için çırpınmasından da kaynaklanıyor olabilir.

Kaynak: Santiment

Ancak, varlık için döviz giriş ve çıkışlarını değerlendirmek için çok erkendi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu