Akademi

Crypto News, 2 Şubat: Oyun NFT’leri için Oyun Bitti mi?

Nintendo, Sony ve diğer oyun devleri, Team17 için ortaya çıkan bir PR felaketine tanık olduktan sonra iki kez düşünecek.

Ama önce – abone bültenimize.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Aşağıdaki haber derlememizde göreceğiniz gibi, Team17, Worms video oyunundan ilham alan NFT’leri başlatma planları üzerinde utanç verici bir tırmanış yapmak zorunda kaldı.

Oyunlarını geliştiren birkaç bağımsız şirket, planlardan vazgeçilmedikçe şirketle çalışmayı bırakmakla tehdit etmişti. Raporlar, Team17’deki personelin de mutsuz olduğunu gösteriyor.

Ubisoft’un NFT hedeflerini açıkladığında da bir geri adım attığını hatırlayabilirsiniz – ancak şu ana kadar silahlarına bağlı kaldı.

Team17 fiyaskosu oyun endüstrisine şok dalgaları gönderecek ve diğer şirketlerin NFT’leri yayınlamaya karar vermeden önce iki kez düşünmesini sağlayacak. Daha da kötüsü, yangın fırtınası, çevre dostu bir blok zinciri kullanmanın bile topluluktan gelen eleştirileri bastırmak için yeterli olmadığını gösteriyor.

Nintendo ve Sony, daha küçük bir firmanın kamuoyu baskısı altında sadece 24 saat içinde nasıl çöktüğünü gördükten sonra, kendi NFT koleksiyonlarını oluşturarak tartışma yaratma riskini gerçekten almak isterler mi?

Dün, NFT’lere yönelik içgüdüsel nefretin ana akım benimsemeyi nasıl engelleyebileceği hakkında konuştuk. Büyük markaların dahil oldukları için bir PR felaketine maruz kalma riskini almaları da yardımcı olmaz.

Facebook Diem’de ‘boşa harcanan zaman’ 👀

Jack Dorsey, Facebook’un Diem dijital para birimini piyasaya sürmeye çalışarak “çok fazla zaman ve çaba harcadığını” söyledi. Sosyal ağın son üç yılı “Bitcoin’i dünya çapında daha fazla insan için erişilebilir kılmak” için harcaması gerektiğini söyledi. Eski Twitter CEO’su, bunun teknoloji devinin Messenger hizmetinin yanı sıra Instagram ve WhatsApp’a da fayda sağlayacağını savundu. Diem şimdi fikri mülkiyetini Silvergate’e rapor edilen 200 milyon dolara sattı.

NFT platformu müzik çalmakla suçlandı 😱

Sanatçılar, bir NFT platformunu müziklerini çalmakla suçladı. Hitpiece, kendisini, kullanıcıların en sevdikleri şarkıların değiştirilemez tokenlerini toplamasına olanak tanıyan bir pazar yeri olarak tanıtır. Ancak gruplar, müziklerinin izinsiz listelendiğini iddia ediyor. Bazıları Hitpiece’e karşı yasal işlem başlatmakla tehdit etti ve şirket şimdiden durdurma ve çekilme emri aldı. Güç durumdaki projenin web sitesi şu ifadeyle değiştirildi: “Konuşmaya başladık ve dinliyoruz.”

Team17 utanç verici bir U dönüşü yapıyor 🕹

Team17, duyurulmasından 24 saat sonra Worms video oyunu serisinden ilham alan bir NFT koleksiyonu başlatma planlarından vazgeçti. Haberler, Team17’nin topluluğuyla kötü gitti ve birkaç oyun geliştiricisi, planlardan vazgeçilmedikçe şirketle tekrar çalışmayı reddedeceklerini ilan etti. İçlerinden biri dedi ki: “NFT’leri desteklemiyoruz. Bunların çok büyük bir çevresel ve sosyal maliyet taşıdığını düşünüyoruz.”

MicroStrategy, kayıp ortaya çıktıkça dip satın alıyor 📉

MicroStrategy, bir yenisini daha yakaladığını duyurdu. 660 BTC yaklaşık olarak 25 milyon dolar — Bitcoin başına yaklaşık bir fiyat 37.878 $. Şirket şu anda toplam 125.051 BTC’ye sahip. MicroStrategy şu ana kadar yaptığı yatırımdan hala kârda olsa da, bilançosu BTC’nin Kasım ayından bu yana düşüşünden zarar gördü. 2021’in 4. çeyreğinde 146.6 milyon dolarlık göz kamaştırıcı bir değer düşüklüğü kaybı yaşadı – geçen yılki toplam ücretleri 901 milyon dolara çıkardı.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu