Kripto Para

LUNA, geri çekilme seviyelerine doğru ilerliyor, ancak hepsi bu kadar mı?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Terra, Ocak ayı sonlarında dirence çevrilen 54 dolarlık destek seviyesinin üzerine çıktıktan sonra bir köşeyi dönmüş gibi görünüyordu. LUNA için kısa vadeli görünüm, geçen haftadan elde edilen kazanımların bir kısmını geri almasına rağmen yükselişe geçti.

Grafikleri aşağı indirin, bazı iyi satın alma fırsatları ziyaret edilebilir. Gerçekten fiyat 54 doların altına düşerse, talep bölgeleri hala talebin görülebildiği güneydedir.

Kaynak: TradingView’de LUNA / USDT

43.47 dolardan 60.64 dolardaki yükselişe kadar bir dizi Fibonacci düzeltme seviyesi çizilirken, bazı geri çekilme seviyeleri çizildi (sarı). Yakın vadede, 54 dolardaki destek seviyesi ve 50 dolardaki yükseliş emri bloğu dikkate değer.

54 dolar, fiyatın son aylarda yükseliş tepkisi verdiği bir alan olurken, son birkaç gün içinde 50 dolar civarında (camgöbeği ile vurgulanan) güçlü bir yukarı yönlü hareket görüldü. Yazının yazıldığı sırada fiyat zaten %23,6 geri çekilme seviyesinin altındaydı ve 58 doların da satıcıların kontrolü ele aldığı bir alan olduğu ortaya çıktı.

Likidite arayışında, talebi bulmak için fiyatın daha güneye gitmesi gerekebilir. Üstelik Bitcoin’in 45 bin dolarlık alanda reddedilmesi ve 44,4 bin dolarlık direncinin altına geri dönmesi, BTC’nin önümüzdeki günlerde %5 daha düşük hareket edip altcoin piyasasını aşağı çekme olasılığının olduğunu gösterdi.

BTC’nin 42 bin dolara doğru bir hareket gördüğü böyle bir senaryoda, 50 dolarlık alan çekici bir satın alma fırsatı olacaktır.

Akılcı

LUNA bu geri çekilme seviyelerine yöneldi ancak önümüzdeki hafta için yükselişini sürdürdü

Kaynak: TradingView’de LUNA / USDT

RSI, nötr 50’nin üzerine çıkamadı ve son birkaç gün içinde tutunamadı. Basın zamanında, düşüş momentumunu göstermek için bir kez daha nötr 50’nin altına düştü.

Müthiş Osilatör, saatlik grafikte Şubat ayının daha iyi bir bölümünde sıfır çizgisinin üzerindeydi, ancak AO ayrıca son zamanlarda LUNA üzerinde makul bir satış baskısına da işaret etti.

CDV de hafifçe düştü, ancak geçen haftaki alım hacmi miktarına yakın değil.

Çözüm

Satış hacmi son birkaç gündür mevcut ve ivme yakın vadede ayıları da destekleyebilir. 54 dolar ve 50 dolar seviyeleri fiyattan yükseliş tepkisi görebilir ve talebin görülmesinin muhtemel olduğu alanlar olacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu