Akademi

Crypto News, 28 Şubat: Metaverse ve Global İstikrarsızlık

Hafta sonu neleri kaçırdığınızı kripto ve dünya haberlerinde kontrol edin.

Ama önce – abone ol bültenimize.

CoinMarketRecap podcast’ini Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’ler üzerinden dinleyin.

Sıkışık bir metaverse toplaması 🔥

Bizim Haftalık Paket metaverse haberleri ile dolu: JP Morgan (evet, Jamie Dimon’un JP Morgan’ı) metaverse’i trilyon dolarlık bir pazar olarak adlandırdı ve bir salon başlatıyor. Paris Hilton sanal bir Moda Haftası başlattı ve Manchester City ilk metaverse futbol stadyumunu inşa ediyor. Ayrıca Monster Energy, L’Oréal, Shiba Inu ve diğerlerinden de haberler var. Haftalık Paketin tamamını buradan okuyun.

Rus bankaları SWIFT’den kaldırıldı ✔️

Ukrayna’daki askeri çatışma, hafta sonu kripto piyasalarını gölgede bıraktı. AB Komisyonu birkaç Rus bankasını SWIFT’den yasakladı. AB liderleri ayrıca “Rusya’nın merkez bankasının varlıklarını felç etmeye” karar verdiler ve Rusya Federasyonu’nu komşusuna karşı askeri saldırganlığından dolayı cezalandırmak amacıyla vatandaşlık satışını sınırlamak için önlemler alma sözü verdiler. Ukrayna, hem Bitcoin hem de Ethereum’da savaş için mali yardım talep ediyor.

USDT, Rus Rublesi karşısında zirve yaptı 📉

Rusya’ya indirilen mali çekiç darbesi nedeniyle, Rus rublesi, USDT karşısında tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Tether, beş gün içinde ruble karşısında %30’un üzerinde yükseldi ve Rusya merkez bankasının faiz oranlarını %9,5’ten %20’ye iki katına çıkarmasından sonra 100’ün biraz altında istikrar kazandı. Rusya ayrıca darbeyi hafifletmek için yerli şirketlere forex rezervlerinin %80’ini satma talimatı verdi.

Güney Kore metaverse’e yatırım yapıyor ✨

Metaverse’den başka bir haberde, Güney Kore hükümeti metaverse ekosistemine 187 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdi. ülkedeki dijital içeriğin büyümesini desteklemek. Proje, sanal şehirleri, eğitimi ve medyayı büyütmenin yanı sıra yarışmalar ve hackathonlar aracılığıyla yaratıcıları ve geliştiricileri desteklemeye odaklanacak. Ülkenin BİT Bakanlığı, meta evrenin küresel bir erişimini öngörüyor ve girişimle kurumsal büyümeyi desteklemek istiyor.

EBay kripto ödeme seçeneklerine bakıyor 👀

Yine bir başka Web2 devi, eBay, arıyor ödeme seçeneği olarak kripto ekle. CEO Jamie Iannone, şirketin Z kuşağına ve Y kuşağına doğru dönmeye çalıştığını ve kripto gibi yeni ödeme seçeneklerinin bu geçişin bir parçası olacağını söyledi. Ayrıca, popülerliklerindeki artış ışığında NFT’lere ilgi duyduğunu da dile getirdi. Ancak, eBay bugün itibariyle NFT’leri dahil etmek istemiyor.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir. CoinMarketCap, herhangi bir projenin başarısından veya özgünlüğünden sorumlu değildir, son kullanıcılar için tarafsız bir bilgi kaynağı olarak hareket etmeyi amaçlıyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu