Kripto ParaMetaverse

Defina Finance (FINA), Mist (SİS), Heroes Chained (HEC), Metastrike (MTS) Metaverse Coinleri

Metaverse coinleri, çoğu haftadan haftaya önemli fiyat artışları gördüğü için piyasalara hakim olmaya devam ediyor. Düşük piyasa değeri olan kripto para birimleri, en yüksek fiyat artışını görme potansiyeline sahip oldukları için tüccarlar için en popüler olanlardır. Bu makale, piyasa değeri en düşükten en yükseğe sıralanan, piyasa değeri 10 milyon doların altında olan ilk beş Metaverse kripto parasını inceliyor.

En İyi 5 Metaverse Coinleri

Mist (SİS)

 • Piyasa değeri: 3,7 milyon dolar
 • Birim fiyat: $0.065
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 2,6 milyon dolar

Nisan 2021’de başlatılan Mist, tescilli NFT çerçevesiyle oluşturulmuş bir RPG oyunu içeren bir Binance Akıllı Zincir projesidir. Mist, oyuncuların NFT’leri toplamasına, destansı canavarlarla savaşmasına, sonsuz sürükleyici ortamları keşfetmesine ve daha fazlasını sağlar.

Mist, Unity oyun motoruyla inşa edilmiştir ve proje, dinamik bir dövüş stili yaratmaya odaklanarak oyunu eğlenceli ve ilgi çekici bir deneyim haline getirir.

Oyundaki tüm varlıklar NFT olarak belirtilmiş ve 3. taraf platformlarda alınıp satılabilir. Kullanıcılar ayrıca platformdaki yerel yardımcı para birimi olan MIST’i toplayabilir ve stake edebilir.

Oyuncular ayrıca oyun içinde araziye sahip olabilir ve diğerleri o arazideki canavarları öldürdüklerinde ganimet kazanabilirler. Mist Gameverse Framework, insanların Mist Metaverse’de benzersiz mini oyunlar, zindanlar ve ikincil oyunlar oluşturması için kolay bir sürükle ve bırak sistemi sunar.

Mist hala geliştirme aşamasında, ancak oyuncular NFT kontrol panellerine göz atabilir. Ek olarak, oyuncular Mist New Zones Fragmanının bir önizlemesine de göz atabilir:

MIST’i PancakeSwap, LBank, Gate.io ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Polkacity (POLC)

 • Piyasa değeri: 4,1 milyon dolar
 • Birim fiyat: 0,47 $
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 16 milyon dolar

Şubat 2021’de piyasaya sürülen Polkacity, dünyanın ilk 3D ve AR NFT çok zincirli platformu ve video oyunudur. Oyuncuların sanal bir şehir şeklinde sanal varlıklara yatırım yapmalarını sağlayan tamamen özerk, sözleşmeye dayalı bir NFT platformuna sahiptir.

Projenin misyonu, NFT’ler aracılığıyla sahipler için koruma ve kalıcı değer sunarak sanal varlıkların mülkiyetinde devrim yaratmaktır. Kullanıcılar, Polkacity NFT’lerine sahip olarak, her ay temettü olarak önemli bir ödül kazanabilirler.

Polkacity’nin NFT pazarında her biri benzersiz ödüller sunan birçok NFT mevcuttur. NFT sahipleri, varlıklarını zincirler arası Marketplace’te serbestçe takas edebilirler.

Polkacity ayrıca, kullanıcıların ERC-20 POLC’lerini BEP-20 POLC’ye aktarmalarını sağlayan bir Ethereum to Binance Akıllı Zincir köprüsü sunar.

POLC’yi KuCoin, PancakeSwap, Uniswap, Gate.io, Bittrex ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Metastrike (MTS)

 • Piyasa değeri: 4.9 milyon dolar
 • Birim fiyat: 0,33 ABD doları
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 1.8 milyon dolar

Ocak 2022’de piyasaya sürülen Metastrike, şu anda geliştirilmekte olan bir VR rol oynayan blok zinciri tabanlı FPS Metaverse’dir. Metastrike, oyunculara varlıklarının tam sahipliğini sağlamak için blockchain teknolojisini kullanarak NFT’leri oyununa dahil ediyor.

Metastrike’ın benzersiz özelliği, oyuncuların kendi FPS haritalarını ve projelerini oluşturmalarını sağlar. Ayrıca üç farklı oyun modu mevcuttur: Takım Modu, Ölüm Maçı Modu ve Zombi Modu.

Metastrike’ın ekonomisi, MTT ve MTS jetonlu çift jetonlu bir modele sahiptir. MTT, yeni haritaların kilidini açmak, oyun modlarına ve özel etkinliklere katılmak, sarf malzemeleri satın almak ve silahları yükseltmek için kullanılır. MTS, nadir NFT düşüşleri, oyun içi etkinlikler, haftalık ödüller almak için stake etme, DAO yönetimine katılma, Metaverse arazisi satın alma ve çok daha fazlasını içeren haritaları ilerletmek için kullanılan yerel hizmet ve yönetim belirtecidir.

Oyun hala geliştirilme aşamasındadır, ancak kullanıcılar gerçek oyun içi görüntülerin bir video önizlemesine göz atabilir:

Yol haritalarına göre, Marketplace kapalı beta sürümü ve NFT satışı bu yılın ilk çeyreği için planlanıyor. Metastrike’ın açık beta sürümünün bu yılın üçüncü çeyreği için planlanması, bu projeyi Şubat 2022’de mutlaka izlenmesi gereken bir yapım haline getiriyor.

MTS’yi PancakeSwap, KuCoin, Gate.io ve DODO (BSC) üzerinden satın alabilirsiniz.

Heroes Chained (HEC) 

 • Piyasa değeri: 6,5 milyon dolar
 • Birim fiyat: 2,01 ABD doları
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 2,8 milyon dolar

Ocak 2022’de piyasaya sürülen Heroes Chained, oyuncuların Guild Masters olduğu ve kahramanlar topladığı Çığ tabanlı gerçek zamanlı bir fantezi aksiyon RPG oyunudur. Heroes Chained, mevcut oyna-kazan modeline meydan okuyarak GameFi’ye “Oynat ve Kazan” modelini tanıtıyor.

Heroes Chained, loncalarını kuran, kahramanlar toplayan, teçhizat üreten ve karavanlarını geliştiren oyuncuların etrafında döner. Metaverse’leri oyuncuların sosyalleşmelerini, arkadaş edinmelerini ve klanlara katılmalarını sağlar.

Oyun, oyuncuların becerilerini test edebilecekleri ve rakiplerini yenerek ödüller kazanabilecekleri bir PvP savaş arenası, turnuvalar ve ligler içeriyor.

Heroes Chained, öncelikle Metaverse’lerinin oyun yönüne odaklanarak, onu oyuncular için eğlenceli ve ilgi çekici bir deneyim haline getiriyor. Kahramanlar, arazi, öğeler, büyüler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm oyun içi varlıklar NFT’ler olarak belirtilir.

Platformun yerel belirteci, toplam 100 milyon arz ile HEC’dir. HEC jetonları loncalar, kahramanlar, topraklar, zanaatlar satarak, görevleri tamamlayarak, oyunculara karşı rekabet ederek ve çok daha fazlasını yaparak elde edilebilir.

HEC’yi TraderJoe ve Pangolin’den satın alabilirsiniz.

Defina Finance (FINA)

 • Piyasa değeri: 8.6 milyon dolar
 • Birim fiyat: $1,15
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 4 milyon dolar

Ekim 2021’de piyasaya sürülen Defina Finance, oyuncuların oyun içi varlıklarına tam olarak sahip olmalarını sağlamak için DeFi ve NFT’leri birleştiren blok zinciri tabanlı bir Metaverse kripto paradır. Platform, oyuncuların oyunu oynadıkları için jetonlarla ödüllendirildiği, kazan-kazan modelini benimseyen ilk tam işlevsel oyunlardan biridir.

FINA, NFT’leri ve çeşitli oyun içi etkinlikleri satın almak için kullanılan Defina Finance platformunun yerel BEP-20 belirtecidir.

Defina Finance, satılan 38 binin üzerinde NFT ile tamamen işlevsel bir NFT pazarına sahiptir. Ayrıca oyun Windows, macOS, iOS ve Android platformları için mevcut olup, bunu oldukça taşınabilir bir proje haline getirmektedir.

Diğer projelerin çoğundan farklı olarak Defina Finance, ekibin yetkinliğine ve bu projenin muazzam uzun vadeli potansiyeline hitap eden tamamen çalışan ürünlere sahiptir.

Defina Finance, şu anki 8,5 milyon dolarlık piyasa değeri ile oldukça küçümseniyor ve Şubat 2022 için mutlaka izlenmesi gereken bir şey.

FINA’yı PancakeSwap, MEXC, Hotbit, BKEX, Bitrue ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu