Kripto Para

GALA: Önümüzdeki birkaç ay bir yükseliş trendi başlatacak mı?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kasım ayında GALA 0,074 dolardan 0,744 dolara fırladı ve iki hafta içinde yaklaşık %1000 kazanç kaydetti. Kasım ayının ortasından bu yana fiyat, bu kazanımların çoğunu takip ediyor ve GALA’nın 0.162 dolara düştüğünü gören bir düşüş trendi oluşturdu. Ancak, Şubat ayında madalyonun uzun vadeli servetinin bir kez daha boğaların tarafına kaymaya başlamış olabileceği ortaya çıktı.

GALA- 1D

Kaynak: TradingView’de GALA / USDT

Fibonacci düzeltme aracı, GALA’nın 0.074 $’dan 0.744 $’a hareketi için düzeltme seviyelerini çizmek için kullanıldı ve %61.8 ve %78.6 geri çekilme seviyelerinin 0.232 $ ve 0.162 $’da olduğunu gösterdi. Bu seviyelerin her ikisi de geçtiğimiz ay önemli bir destek işlevi gördü.

Grafikte vurgulandığı gibi, GALA Aralık ayından beri düşüş trendinde. Şubat ayının başlarında kripto para, (o zamanki) en son en düşük seviyesi olan 0.365 doların üzerinde bir günlük seansı kapattı ve reddedilmeden önce 0.39 dolara kadar yükseldi.

Ayrıca, geçen hafta fiyat, düşüş trendinin en düşük seviyesi olan 0.18 $’a kıyasla 0.216 $’da daha yüksek bir dip oluşturdu. Bu, madalyonun piyasa yapısını yükselişe çevirmek için ilk adımı attığını gösterdi.

Akılcı

GALA: Önümüzdeki birkaç ay bir yükseliş trendi mi başlatacak?

Kaynak: TradingView’de GALA / USDT

Günlük RSI 40’ın altına düşmedi, bu önemliydi çünkü genellikle 40’ın altındaki değerler güçlü düşüş olarak yorumlanıyor. Aslında, basın zamanında, RSI, düşüşten ziyade nötr olana daha yakın olan 46’daydı.

OBV ayrıca geçen ay bir dizi daha yüksek dip yaptı ve bu da 0.39 $ ‘daki reddedilmesine rağmen satın alma hacminin satış hacminden daha ağır bastığını gösterdi.

Yönlü Hareket Endeksi, güçlü bir trendin ilerlemediğini gösterdi – ve bu, trendde bir değişimin köşede olabileceğini kendi başına kanıtladı.

Çözüm

Daha uzun zaman dilimlerindeki belirsiz piyasa koşulları ve son haftalardaki korkunun baskınlığı göz önüne alındığında, GALA’nın gerçekten de piyasa yapısını değiştirdiğinden emin olmak riskli olabilir. Bununla birlikte, yavaş ama istikrarlı talep, aynı zamanda bir talep alanı olan 0,216 dolar seviyesinden sıçrama ile birleştiğinde, boğaların iyimser olmak için bir nedeni olduğunu gösterdi. Ancak GALA 0,21 doların altına düşerse bu yükseliş görünümünün rafa kaldırılması gerekecek.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu